به گزارش افکارنیوز،

کریم باقری در سال 1352 در تبریز به دنیا آمد. باقری در تیم های فوتبال پرسپولیس، تراکتورسازی، آرمینیا بیله فلد، کشاورز، التصر، چارلتون بازی کرده است و در مجموع 362 بازی 61 گل به ثمر رسانده است. او در تیم ملی هم در 87 بازی 50 گل زده است. او چند سالی است که دستیار برانکو در پرسپولیس است و طبق درخواست برانکو قرار است قراردادش تمدید شود و همچنان مربی سرخپوشان پایتخت باشد. 
فرا رسیدن نوروز 97 بهانه ای شد تا گفتگوی عیدانه با کریم باقری داشته باشیم. 
سال 96 چطور بود؟
این سال را از لحاظ ورزشی خوب شروع کردیم چرا که پرسپولیس قهرمان لیگ برتر شد و به جمع 4 تیم برتر آسیا هم راه یافتیم. امیدوار بودیم که به فینال آسیا راه یابیم اما یکسری کارشکنی ها باعث شد تا طارمی در حساس ترین مقطع محروم شود و غیبت طارمی منجر به کاهش روحیه بازیکنان شد و مقابل الهلال عربستان شکست خوردیم. 
چه نمره ای به باشگاه پرسپولیس در سال 96 می دهید؟ 
پرسپولیس نمره خوبی در سال گذشته گرفت و قهرمانی در لیگ برتر و سوپر جام باعث شد دل هواداران شاد شود. 
خاطره ورزشی تان در سال 96 چیست؟ 
همه پیروزی های کسب شده با تیم هایی که در آن حضور داشتم جزء خاطرات خوبم محسوب می شوند و نرسیدن به فینال آسیا هم بدترین خاطره ام در سال 96 است. البته از جدایی رفیعی هم ناراحت شدم چون دوست داشتم که او در پرسپولیس بماند. بازیکنی نبودم که شکست را بپذیرم و باخت برایم سنگین بود. 
بهترین و بدترین اتفاق در سال 96 چیست؟
موفقیت پرسپولیس در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا جزء بهترین اتفاق ورزشی در سال 96 بود و حادثه کشتی سانچی، سقوط هواپیما در کوه دنا و زلزله در شهرهای غرب کشور اتفاقات تلخ و ناگوار سال گذشته بود. 
در تعطیلات عید به کجا می روید؟
نوروز را همراه تیم پرسپولیس هستم چرا که به علت بازی با نسف قارشی در ایام عید نمی توانم به سفر بروم. با پیروزی برابر نسف قارشی ازبکستان صعودمان را به مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا قطعی می شود.
اولین عیدی را از چه کسی گرفتید؟ 
از پدر ومادرم عیدی گرفتم که خیلی هم خوشحال شدم. البته سال هاست که دیگر عیدی نمی گیرم اما به همسر و فرزندانم عیدی می دهم. 
شغلی به جز فوتبال هم دارید؟ 
بله در بخش خصوصی سرمایه گذاری کردم و کارم فقط مربیگری در پرسپولیس نیست. 
دوست دارید روزی سرمربی پرسپولیس شوید؟ 
در حال حاضر به سرمربیگری در پرسپولیس فکر نمی کنم و قصد دارم در کنار برانکو تجربه کسب کنم. 
بهترین فوتبالیست تاریخ فوتبال ایران از نظر شما کیست؟ 
در همه دوران فوتبالی بازیکنان خوبی داشتیم که از جمله علی پروین، علی دایی، احمدرضا عابدزاده و علی کریمی جزء بهترین ها بودند. 
بهترین مربی در دوران بازیکنی خود چه کسی بود؟ 
علی پروین اولین مربی ام در تیم ملی بود که نمی توانم او را فراموش کنم. 
بهترین گل هایی که در دوران بازیکنی خود زدید؟ 
گل های زیادی زدم که 3 تا را فراموش نمی کنم. زدن گل به کویت در جام ملتهای آسیا با مربیگری مایلی کهن ، به ثمر رساندن گل به کره جنوبی در لبنان و گل به استقلال در دقیقه 86 را هیچ گاه فراموش نمی کنم. 
دوست دارید فرزندان شما فوتبالیست شوند؟ 
به خودشان ارتباط دارد اما اگر بخواهند در زمینه فوتبال کمکشان می کنم. 
دعایتان در لحظه سال تحویل چیست؟ 
سلامتی برای همه مردم ایران می خواهم و از لحاظ ورزشی هم صعود پرسپولیس به فینال و قهرمانی در آسیا جزء آرزوهایم است. تیم ما پتانسیل قهرمانی در آسیا را دارد و پارسال هم باید قهرمان می شدیم که این اتفاق رخ نداد. بازی های مقتدر تیم ملی در جام جهانی روسیه هم از خواسته هایم در سال جدید است.