به گزارش افکارنیوز،

امسال انگار همه چیز با سال قبل متفاوت است. رویاها در دسترس‌تر به نظر می‌رسند و لبخند روی لب طرفداران سرخابی‌ خیلی وقت است نقش بسته. برای قرمزها از روزی که یکه‌تازی‌شان در لیگ شروع شد و برای آبی‌ها همین چند وقت پیش. درست از روزی که پیرمرد آلمانی معنای تازه‌ای به کلمه تحول بخشید و خورشید خوشبختی را دوباره به روزهای استقلال تاباند. حالا هر دو نماینده تهرانی ایران در آستانه صعود از دور گروهی به مرحله بعدی لیگ‌قهرمانان آسیا هستند. اتفاقی که سال گذشته نیز رخ داد. اما امسال امید به آینده راه‌شان در لیگ‌قهرمانان است که ذوق و شوق طرفداران هر دو تیم را بیشتر کرده است. اینکه هر دو تیم در فاصله یک هفته به پایان بازی‌های دور گروهی بدون دردسر می‌توانند صعود کنند، اتفاقی است خوب برای هر دو تیم و البته فوتبال ایران. قرمز و آبی‌ فوتبال ایران فرصت دارند تا امروز را برای هواداران‌شان و ورزش ایران به یاد ماندنی کنند. سیزده فروردینی که با صعود به دور بعد همراه شود بدون شک با سیزده فروردین‌های قبلی فرق دارد. درست مثل همان شب چهارشنبه سوری که قرمزها رنگ آن را برای هواداران‌شان بیشتر کردند، امروز آبی‌ها هم مثل قرمزها این فرصت را دارند تا هدیه خوبی به هواداران‌شان بدهند و آنها را هم با چنین طعمی آشنا کنند.
کار برای قرمزها اینطور است که حتی با تساوی مقابل نسف هم به دور بعد رقابت‌ها صعود خواهند کرد. پرسپولیس هم امتیاز با السد در رده دوم جدول گروه C قرار دارد و حریف ازبکستانی هم با ۳ امتیاز کمتر ۶ امتیازی است و در رده سوم. الوصل هم که بدون شانس از دور مسابقات حذف شده است. تیم برانکو با کسب یک امتیاز به دور بعد صعود خواهد کرد و جدال هفته آخر با السد در تهران احتمالا برای صدرنشینی خواهد بود.
استقلال هم نسبتا وضعیت مشابهی دارد. آبی‌ها ۶ امتیازی و در صدر گروه D هستند. الریان با همین تعداد امتیاز پشت سر استقلال است و العین هم ۴ امتیازی است. کار صعود برای الهلال تقریبا تمام شده. وضعیت برای استقلال اینطور است که آنها با برد در بازی خانگی مقابل الریان به دور بعد صعود خواهند کرد. استقلال اگر بازی خود را ببرد ۹ امتیازی خواهد شد و هفته آخر حتی اگر الریان پیروز و استقلال بازنده شوند، تیم شفر به دلیل پیروزی در بازی رو در رو راهی دور بعد می‌شود.