به گزارش افکارنیوز،

حسن زمانی درباره پیروزی تیم فوتبال استقلال مقابل الریان و صعود به مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا، گفت: بازیکنان ما عملکرد بسیار خوبی برابر الریان داشتند. در واقع می توان گفت ما بازی زیبای خودمان را به الریان تحمیل کردیم و آنها برابر استقلال حرفی برای گفتن نداشتند.

وی ادامه داد: باتوجه به قطعی شدن صعود استقلال، از حالا باید به فکر برنامه های مراحل بعد باشیم. این تیم لیاقت این را دارد که در آسیا ستاره سوم را بگیرد و به عنوان قهرمانی برسد. پیش از این گفته بودم اگر از این گروه که به گروه مرگ معروف بود صعود کنیم، ۵۰ درصد راه قهرمانی را طی کرده ایم. در این گروه، الهلال نایب قهرمان فصل گذشته آسیا حذف شد و العین و الریان برای صعود در کنار استقلال رقابت می کنند.

عضو هیات مدیره باشگاه استقلال با اشاره به مهار ستاره های الریان، گفت: وینفرد شفر بازی‌خوان و بازی‌گردان بسیار خوبی است. ما به کار شفر و قدرت تفکرات وی ایمان داریم.

زمانی درباره مذاکرات مدیرعامل استقلال با شفر برای تمدید قرارداد، تصریح کرد: افتخاری از طرف هیات مدیره برای مذاکره و تمدید قرارداد شفر اختیار تام دارد. شفر هم نسبت به استقلال احساس ویژه ای پیدا کرده است و دوست دارد در استقلال بماند.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا باشگاه استقلال هرچه که شفر بخواهد فراهم می کند؟ یادآور شد: شفر چیز خاصی نمی خواهد! درخواست های شفر حداقل های موردنیاز یک سرمربی است که ما هم موظف هستیم این درخواستها را فراهم کنیم.

عضو هیات مدیره باشگاه استقلال در واکنش به صحبتهای خسرو حیدری کاپیتان این تیم مبنی بر اینکه منتظر عیدی باشگاه هستیم، گفت: ما قبل از بازی العین در امارات به بازیکنان یک پاداش دادیم و بابت این موفقیت ها هم قطعا به بازیکنان پاداش می دهیم.

زمانی در ادامه درباره چالش باشگاه ها با تیم ملی بخصوص نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا، اظهار کرد: فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ باید طوری برنامه ریزی کند که مشکلی برای بازیکنان ملی پوش پیش نیاید. اگر بازیکنان تیم ملی به خاطر فشردگی مسابقات مصدوم شوند، مسئولان باید به مردم پاسخگو باشند. سرمربی تیم ملی باید بداند بازیکنان سرمایه های کشور و تیم ها هستند و باید به نحو احسن از آنها استفاده کند.

وی در پایان در پاسخ به سئوالی مبنی بر احتمال بالاگرفتن دعوای استقلال با تیم ملی هم گفت: ما با تیم ملی دعوا نداریم و وارد دعوا نمی شویم. تیم ملی، تیم همه ماست و در اولویت قرار دارد. با این حال می خواهیم رعایت حال باشگاه ها هم بشود.