به گزارش افکارنیوز،

رضا حسن‌زاده درباره پیروزی 2 بر صفر استقلال مقابل الریان قطر در هفته پنجم لیگ قهرمانان آسیا گفت: وقتی استقلال برنده از زمین خارج می‌شود، یعنی مشخص است که چگونه بازی کرده. تیم‌ها از هر مرحله‌ای که صعود می‌کنند، بازی‌های سخت‌تری پیش رو خواهند داشت. به دلیل غیبت برخی بازیکنان مصدوم مانند تیام و مجید حسینی، استقلال ضعف‌هایی داشت و همین باعث ایجاد ناهماهنگی‌هایی در تیم شد.

وی ادامه داد: استقلال خیلی راحت و سزاوارانه از گروه مرگ صعود کرد و امیدوارم در دیدارهای بعدی، هماهنگ‌تر باشد و نتایج بهتری هم کسب کند. استقلال مقابل الریان به صورت تیمی دفاع و حمله می‌کرد و این خیلی خوب است. شکاف‌هایی در مدافعان تیم، به خصوص در مدافعان کناری وجود داشت و همین باعث شد فرصت‌هایی برای الریان ایجاد شود. باید ببینیم آیا برای دیدارهای خارج از خانه استقلال، تدابیری جهت برطرف شدن این شکاف‌ها اندیشیده خواهد شد یا خیر.

پیشکسوت باشگاه استقلال درباره سورپرایز شفر در عدم استفاده از مهاجم نوک مانند علی قربانی و جابر انصاری تصریح کرد: اگر قربانی یا یک مهاجم قد بلند دیگر در زمین بود، نشان می‌داد که استقلال سانتر از جناحین را در نظر دارد. استقلال در غیاب قربانی، روی زمین بازی کرد و بازیکنان این تیم وقتی توپ را در اختیار نداشتند، به خوبی در شکاف‌های دفاعی الریان نفوذ کردند و فرصت‌های خوبی به دست آوردند.

حسن‌زاده در مورد گل‌هایی که استقلال در این مسابقه به ثمر رساند، اظهار داشت: با حضور بازیکنانی چون جپاروف و غفوری، استقلال با پنج بازیکن و پاسکاری سریع،‌ سازماندهی حریف را به هم زد و به گل اول رسید. گل دوم هم روی زرنگی شجاعیان در به دست آوردن پنالتی به ثمر رسید. استقلال موقعیت‌های دیگری هم داشت که می‌توانست از آنها بهتر استفاده کند. با این حال هنوز جای تیام در خط حمله پُر نشده و امیدوارم او زودتر به میادین بازگردد تا استقلال در مراحل حذفی قدرتمندتر ظاهر شد. هنوز ما چنین بازیکنی را در نوک حمله پیدا نکرده‌ایم.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا استقلال می‌تواند به مراحل پایانی لیگ قهرمانان برسد یا خیر، خاطرنشان کرد: پس از هر مسابقه، مربیان فیلم بازی را می‌بینند و نقاط ضعف و قوت تیم را بررسی می‌کنند. همین باعث می‌شود کادر فنی تمرینات ویژه‌ای روی این نقاط تدارک ببیند. نقطه قوت هر تیمی دروازه‌بان و مدافعان تیم هستند و اگر تیم در این دو قسمت قوی‌تر باشد، هافبک‌ها و مهاجمان با خیال راحت‌تری بازی‌سازی می‌کنند.

«سیستم دفاعی استقلال همیشه در حال تغییر است»، پیشکسوت استقلال در مورد مدافعان شاگردان شفر با بیان این جمله گفت: تیم یک بار با پژمان منتظری و روزبه چشمی بازی می‌کند و در بازی دیگری، مجید حسینی با چشمی در دفاع هستند. آرمین سهرابیان هم دیروز بد بازی نکرد. چنین بازیکنان جوانی می‌توانند اطمینان مربی را به دست بیاورند. هر چقدر دفاع استقلال قدرتمندتر باشد، دست مربی بازتر و تیم هماهنگ‌تر خواهد بود. مربی در مرحله حذفی نمی‌تواند ریسک کند و باید ترکیبی را به زمین بفرستد که بهترین نتیجه را کسب کند.