به گزارش افکارنیوز،

موضوع اینجاست که نباید در مورد پرسپولیس و عملکردش در بازی با نسف، تا این حد بابت کسب تساوی خوشحال بود. در واقع حریف ازبک پرسپولیس، تیمی نبود که بتواند فشار وحشتناکی روی دروازه سرخپوشان بیاورد و پرسپولیس، نیاز به بازی محتاطانه برای صعود داشته باشد. سرخپوشان کافی بود در این دیدار، با دو مهاجم ثابت به میدان می‌رفتند. آن وقت بود که مثل بازی رفت، با بردی پرگل از زمین خارج می‌شدند.

باید قبول کنیم پرسپولیس دچار افت شده است. آنها در شهرآورد، یک بازی ضعیف ارائه کردند‌؛ سپس مقابل الوصل امارات که تیم ضعیفی بود، دو پیروزی خفیف به دست‌ آوردند و بعد به سایپا باختند. حالا هم با نسف، در روزی که انگیزه‌های بالایی از سوی بازیکنان شاهد نبودیم، به تساوی رسیدند آن هم در دیداری که پرسپولیس در صورت افزایش فشار بیشتر می‌توانست به بردی جذاب دست یابد. این شرایط، نشان از افت تیم دارد.

در بازی‌ها هم به وضوح می‌بینیم دیگر خبری از آن فشاری که سابقاً پرسپولیس روی دروازه حریفانش وارد می‌کرد، نیست و سرخپوشان با همه حریفان‌شان مدارا می‌کنند و به دنبال کسب بهترین امتیاز با کمترین میزان فشار هستند. بازی‌های پرسپولیس در گذشته، بسیار جذاب و دیدنی بود، مدام موقعیت‌های گلزنی ایجاد می‌شد و پشت‌سر هم، شانس‌هایی برای رسیدن به دروازه حریف را می‌دیدیم اما در دیدار پرسپولیس مقابل نسف چه اتفاق خاصی افتاد؟ در بازی با سایپا چطور؟ حتی دو دیدار رفت و برگشت برابر الوصل، به غیر از دو پیروزی خفیف و انبوهی از اشتباهات فردی و تاکتیکی، چیز دیگری از پرسپولیس دیدید؟

برای درک بیشتر این افت، بد نیست به 10 بازی گذشته پرسپولیس نگاهی بیندازیم. این 10 دیدار قبلی را به دو دسته تقسیم می‌کنیم که در هر دسته، 5 بازی قرار دارد‌؛ 5 بازی اخیر که در اسفند و فروردین برگزار شد و 5 بازی قبل از آن که عمدتاً در بهمن‌ماه برگزار شد.

هفته 22 لیگ برتر (جمعه 13 بهمن): پرسپولیس 2 – سپاهان صفر

هفته 23 لیگ برتر (چهارشنبه 18 بهمن): صنعت نفت آبادان صفر – پرسپولیس 3

هفته اول لیگ قهرمانان (سه‌شنبه 24 بهمن): پرسپولیس 3 – نسف‌قرشی صفر

هفته دوم لیگ قهرمانان (سه‌شنبه اول اسفند): السد قطر 3 – پرسپولیس یک

هفته 24 لیگ برتر (شنبه 5 اسفند): پرسپولیس یک – استقلال خوزستان صفر

در این بازه زمانی و 5 بازی‌ای که دیدید، پرسپولیس صاحب 4 پیروزی و تنها یک شکست شد که آن باخت هم خارج از خانه و در یک تقابل بین‌المللی رخ داد. سرخپوشان در این 5 بازی، 10 گل به ثمر رساندند و به رکورد 2 گل در هر بازی رسیدند. آنها تنها 3 گل خوردند و 4 کلین‌شیت داشتند تا آمارشان را بهبود ببخشند. 12 امتیاز از 15 امتیاز مجموع به حساب این تیم واریز شد و قهرمانی سرخ‌ها قطعی و صعودشان از گروه آسیایی، تسهیل شد. حالا آمار 5 بازی اخیر پرسپولیس را ببینید:

هفته 25 لیگ برتر (پنج‌شنبه 10 اسفند): استقلال یک – پرسپولیس صفر

هفته سوم لیگ قهرمانان (دوشنبه 14 اسفند): پرسپولیس 2 – الوصل امارات صفر

هفته چهارم لیگ قهرمانان (سه‌شنبه 22 اسفند): الوصل امارات صفر – پرسپولیس یک

هفته 26 لیگ برتر (پنج‌شنبه 9 فروردین): پرسپولیس یک – سایپا 2

هفته پنجم لیگ قهرمانان (دوشنبه 13 فروردین): نسف‌قرشی صفر – پرسپولیس صفر

در این 5 بازی آخر، پرسپولیسی‌ها تنها 2 برد داشتند‌؛ یک تساوی خارج از خانه و دو شکست در ورزشگاه آزادی. آنها تنها 4 گل به ثمر رساندند که کمتر از یک گل در هر بازی است و 3 گل دریافت کرده‌اند با 3 کلین‌شیت در 5 بازی. آنها از مجموع 15 امتیاز ممکن، تنها 7 امتیاز یعنی کمتر از 50 درصد امتیازات را به دست‌ آورده‌اند. با این نتایج هنوز تکلیف قهرمانی مشخص نیست و هنوز هم نمی‌توانیم شانس صعود به عنوان تیم صدرنشین را به پرسپولیس بدهیم. حالا قضاوت با خودتان‌؛ آیا این پرسپولیس افت نکرده و ناکام‌تر از قبل نشده؟ آیا این پرسپولیس، همان پرسپولیس گذشته است؟