به گزارش افکارنیوز،

به بهانه بازی استقلال – سیاه‌جامگان با آقای گل سال‌های نه چندان دور لیگ برتر گپی زدیم.

*بازی نمایندگان ایران در آسیا را دیدید؟

بله. دوشنبه روز خوبی برای استقلال و پرسپولیس و همه فوتبال ایران بود و کام فوتبال دوستان با این صعودها شیرین شد. انشاءا... ذوب‌آهن در ازبکستان نتیجه بگیرد و صعود کند. تراکتور هم شایسته صعود بود و به خاطر بی‌تجربگی و بدشانسی از صعود باز ماند.

*استقلال از گروه مرگ صعود کرد و...

با شرایطی که استقلال داشت و با حریفانی که در گروهش قرار گرفت، یک مقدار از بابت صعود احساس خطر داشتیم اما آبی‌ها با شجاعت و تلاش بسیار زیاد خود کار بزرگی انجام دادند.

* استقلال به مراحل بالاتر صعود می‌کند؟

استقلال به یک تیم واحد و باشخصیت تبدیل شده و با بازی‌هایی که این اواخر دیدیم، نوید آن است که گام به گام جلوتر بروند و باخودباوری و تلاش به مراحل بالاتر صعود کنند.

*شفر مقابل الریان هیچ مهاجمی هدفی در ترکیب قرار نداد...

شفر حرکت خوبی انجام داد. وقتی علیه یک بازیکن هجمه وارد می‌شود باید به نحوی این وضعیت را آرام کرد. شفر نشان داد بازیکنان توانایی دارند که می‌توانند در پست‌های زیادی بازی کنند. او با این کار هواداران استقلال را سورپرایز کرد و با بضاعتی که داشت الریان را مغلوب کرد.

*درباره عملکرد استقلال در لیگ و جام حذفی بگویید.

با شرایطی که در لیگ است، استقلال و ذوب‌آهن هر دو شانس نایب‌قهرمانی دارند و به نظرم استقلال بیشتر تمرکزش را روی فینال جام حذفی می‌گذارد. آنها موقعیت خوبی برای قهرمانی و کسب سهمیه آسیا دارند. البته نباید حریف را دست‌کم بگیرند. خونه‌به‌خونه تیمی فوق‌العاده قابل احترام  است.

*نظرتان درباره تمدید قرارداد شفر چیست؟

تمدید با شفر هنر مدیریت باشگاه است و باید شرایط را به نفع باشگاه رقم بزنند. شفر با نتایجی که گرفته قطعاً انتظاراتش تغییر می‌کند و قیمتش بالاتر می‌رود. او مربی باتجربه و بادانشی است و باید تصمیمی گرفته شود که هر دو طرف نفع ببرند و بتوانیم از اطلاعات و تجربه او استفاده کنیم.

*خودتان برای سال 97 چه برنامه‌ای دارید؟

اولین برنامه‌ام برای سال جدید شرکت در کلاس‌های مربیگری A آسیاست. این کلاس‌ها از 8 اردیبهشت در مشهد آغاز خواهد شد و بعد باتجربه‌ای که در لیگ برتر به دست آورده‌ام و با تفکر، یک انتخاب خوب داشته باشم.

*به هدایت استقلال در سال‌های بعد هم فکر می‌کنید؟

مگر می‌شود فکر نکنم؟ هدایت استقلال یکی از آرزوهای بزرگ من است اما به وقتش. استقلال شرایط ویژه‌ای دارد و توقع هواداران خیلی بالاست. باید با علم و دانش بالا و خیلی قوی به استقلال بیایی و اگر لغزش کنی شاید دیگر شانسی نداشته باشی و همان محبوبیت را هم از دست بدهی!

*درباره سیاه‌جامگان چه صحبتی دارید؟

مسئولان مشهد حساسیتی روی تیم‌های مشهد ندارند و رغبتی برای پیشرفت این تیم‌ها نشان نمی‌دهند. سیاه‌جامگان که متأسفانه سقوطش قطعی شده و حتی پدیده هم در خطر سقوط است. امیدوارم تا دیر نشده مسئولان حرکتی کنند و حساسیت بیشتری نسبت به نمایندگان استان نشان دهند.

*در پایان اگر صحبتی دارید بفرمایید...

انشاءا... از امکاناتی که داریم به خوبی استفاده کنیم. برای هموطنان عزیزم سالی پر از موفقیت و شادی آرزومندم.