به گزارش افکارنیوز،

وزارت آموزش چین در نظر دارد با توجه به میزبانی بازی های المپیک و پارالمپیک زمستانی پکن 2022 ، برنامه معرفی المپیک را به برنامه تحصیلی مدارس ابتدایی و متوسطه این کشور اضافه کند.

این برنامه ابتدا توسط وزارت آموزش چین، اداره کل ورزش این کشور و کمیته برگزار کننده بازی های المپیک و پارالمپیک زمستانی پکن 2022 مطرح شد.

براساس این برنامه که اواخر ماه فوریه اعلام شد برنامه آموزشی المپیک شامل دوره های ادبیات و تربیت بدنی و فعالیت های فرهنگی است که در مدارس سرتاسر چین اجرایی می شود.

هدف این برنامه درگیر شدن بیشتر دانش آموزان با ورزش های زمستانی است.

مدارس شمالی در چین با در اختیار داشتن امکانات لازم باید کورس های ورزش های زمستانی را فراهم کنند و در جنوب چین نیز مدارس تشویق خواهند شد تا در ورزش های یخی و باشگاه های ورزش های زمستانی همکاری کنند.

همچنین علاوه بر دوره های تحصیلی، رقابتهای داخلی و خارجی نیز برای دانش آموزان برنامه ریزی شده است.

رقابتهای امتحان سوال کوتاه، انشا نویسی، و مسابقه عکاسی و عکس العمل نسبت به قهرمانی در بازی های المپیک و پارالمپیک از جمله برنامه هایی است که برای توسعه و ترویج المپیک زمستانی در مدارس طراحی شده است.

دانش آموزان مدارس سرتاسر چین بایستی در طراحی سمبل، مشعل و شعار بازی ها نیز مشارکت کنند.

رویدادهای ورزشی شمارش معکوس بازیها، رژه مشعل المپیک از جمله برنامه های تشویقی است که برای دانش آموزان در نظر گرفته شده تا به توسعه و ترویج ورزش های زمستانی کمک کند.