به گزارش افکارنیوز،

سرور جباروف، هافبک ازبکستانی استقلال که این روزها بازی های خوبی را به همراه استقلال انجام می دهد در مصاحبه با سایت چمپیونات ازبکستان درباره اوضاع و احوالش در ایران گفت که به شرح زیر است:

* شرایطت در ایران چگونه است؟

خوب است. می توانم بگویم که همه چیز به شکل خوب پیش می رود. ما در لیگ داخلی ایرانی امیدی به قهرمانی نداریم ولی تیم ما در آسیا خوب ظاهر شده است. اگر به همین شکل کار کنیم می توانیم به مراحل بالایی برسیم.

* زندگی در ایران را چگونه می بینید؟ آیا خسته کننده نیست؟

البته زندگی در تهران به سختی که شما فکر می کنید نیست. من به عنوان یک بازیکن حرفه ای به ایران آمدم نه برای لذت بردن از زندگی. به همین خاطر می توانم بگویم که همه چیز بر وفق مراد است. به نظرم یک بازیکن حرفه ای باید خودش را با هر محیطی که در آن قرار می گیرد، وفق دهد.

* کجا زندگی می کنید؟ در آپارتمان باشگاه هستید یا در یک منزلی جداگانه زندگی می کنید؟

در یک آپارتمانی در تهران زندگی می کنم که ۴ اتاق دارد. منزلم خیلی به وسط شهر نزدیک است.

* بیشتر وقتت را چگونه در تهران می گذرانید؟

من اکثر اوقات که تمرینات و بازی تمام می شود در خانه حضور دارم و جای خاصی نمی روم. در بسیاری از مواقع همبازی هایم دور هم جمع می شوند و میهمانی می گیرند و من نیز به عنوان میهمان در جمع آنها حاضر می شوم.

* اکنون نظرت درباره فوتبال ایران چگونه است؟ پیش از رفتن به ایران نظرت چگونه بود؟

در این ایران غالبا فوتبال را دوست دارند. در فوتبال ایران مدافعان تنومندی وجود دارد که گذشتن و عبور کردن از آنها کار آسانی نیست. می توانم بگویم هافبک های قدرتمندی و مهاجمان با تکنیکی در ایران وجود دارند. قبل از اینکه به ایران سفر کنم همین اعتقاد را داشتم. به همراه استقلال بازی کردیم و دیدم که آنچه فکر می کردم درست است.

* پرسپولیس اکنون در یک قدمی قهرمانی قرار دارد، نظرت درباره استقلال چیست؟

در آغاز رقابت های لیگ ایران با مشکلات زیادی مواجه شدیم در نتیجه امتیازات زیادی را از دست دادیم. به همین خاطر اکنون در رده سوم قرار داریم.

* کدام باشگاه در تهران هوادار بیشتری دارد: پرسپولیس یا استقلال؟

پاسخ دادن به این سوال خیلی سخت است. هر دو باشگاه از قوی ترین باشگاه های تهران هستند. پرسپولیس هواداران زیادی دارد و ما نیز هواداران زیادی داریم. به نظرم برای فهمیدن آمار دقیق باید به خانه برگردم و بررسی کنم.

* آیا با زبان فارسی دچار مشکل شدی؟

من هیچ مشکلی ندارم. از سوی باشگاه مترجمی برای من تعیین شده است و اکثر مردم انگلیسی صحبت می کنند.

*آیا صحبت کردن به زبان فارسی را یاد گرفتید؟

فارسی زبان شیرینی است. اما صحبت کردن به این زبان برایم سخت است. چون یادگیری یک زبان دیگر چالش بزرگی است. من فقط می توانم به زبان انگلیسی صحبت کنم اما کمی فارسی را نیز موجه می شوم.

* نظرت درباره دربی تهران چیست؟

می توانیم بارها درباره آن صحبت کنیم. ورزشگاه، جایگاه ها و هواداران در یک جمله جوی ترسناک بود. نصف ورزشگاه سرخ پوش می شود و نصف دیگر آبی پوش. هیجان بسیار بالایی وجود دارد و هواداران طوری بازیکنان را تشویق می کردند که نوعی از ترس و غرور شما را فرا می گرفت.

* برانکو، سرمربی پرسپولیس دربی تهران را بزرگترین دربی آسیا معرفی می کند آیا تو با این فکر موافق هستی؟

بله می توانم این فکر را تایید کنم. چون من به همراه استقلال مقابل پرسپولیس بازی کردم و این دربی را بار دیگر احساس کردم. می توانم بگویم که این بازی یکی از بهترین بازی های ۱۰ لیگ جهان است.

*نظرت درباره وینفرد شفر، سرمربی استقلال چیست؟

نمی توانم چیزی جز تعریف از او بگویم. شفر مربی باتجربه و کاربلد است. او وضعیت تیم را خیلی خوب درک کمی کند و می تواند بازیکنان را به هدفی واحد تشویق کند. او ارتباط خوبی با بازیکنان دارد و  دائما با بازیکنان در ارتباط است.

* ما می دانیم که ایران کشوری بسته است. چگونه اوقات فراغتت را در ایران می گذرانید؟

همچنان که بسیاری از مردم این طور فکر می کنند ایران کشوری بسته نیست. در تهران رستوران های شیک زیادی وجود دارد و مراکز خرید زیادی در اینجا است. اینجا رستوران های ژاپنی، چینی، اروپایی و ایتالیایی وجود دارد. البته من اهل رستوران رفتن نیستم و در نتیجه دائما ترجیح می دهم تا در خانه باشم.

* اخیرا آلکساندر گرنیخ و تیمور کاپادزه دو هم تیمی ات در تیم ملی ازبکستان از فوتبال خداحافظی کردند، نظرت چیست؟

بله. این روال زندگی است. فوتبال ورزشی مادام العمر نیست. به نظرم هر دو این ها می توانند برای ۲ سال دیگر به راحتی فوتبال بازی کنند.

*آیا تصمیمی برای آینده ات گرفتی؟

هنوز فکری برای خداحافظی ندارم. درباره آینده کارم نیز هنوز برنامه ای را درنظر نگرفتم. کماکان در تلاش هستم تا آمادگی جسمانی خودم را بالا نگه دارم. می خواهم تا زمانیکه بدنم جواب می دهد بازی کنم. اما باید این را پذیرفت دیر یا زود باید خداحافظی کنم.

* صحبت های زیادی درباره کی روش که سرمربی آینده تیم ملی ازبکستان خواهد شد، شنیده می شود. آیا در ایران درباره این موضوع صحبتی می شود؟

چنین شایعاتی اینجا مطرح است و نمی دانید به حرف چه کسی اعتماد کنید اما اکثر مردم ایران می گویند که کی روش قراردادش را تا پایان جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ تمدید می کند. برخی می گویند که با قراردادی را با استرالیا دارد و از این دست شایعات اینجا زیاد است.

* آیا در مسابقات جام ملت های آسیا ۲۰۱۹ حضور خواهی داشت؟

طبیعی است که دوست دارم در چنین مسابقات مهمی حضور داشته باشم. با این حال باید نظر سرمربی جدید چیست. من به توانایی خودم اطمینان دارم و می دانم که می توانم به تیم کمک کنم. همه این ها به سرمربی جدید بستگی دارد و تا آن زمان من با قدرت کار خواهم کرد.

* آیا استقلال می تواند امسال قهرمان لیگ قهرمانان آسیا شود؟

چرا نه. همه چیز در فوتبال ممکن است. تا اینجای لیگ قهرمانان آسیا خوشبختانه خوب کار کردیم. اگر امسال قهرمان آسیا شویم امری شگفت انگیز نخواهد بود.

*رسانه های ایران را چگونه می بینی؟

رسانه های ایران خیلی خوب اخبار فوتبال را پوشش می دهند. تعداد زیادی از روزنامه نگاران و عکاسان به بازی ها می آیند. خبرنگاران ورزشی نیز مانند هواداران فوتبال زیاد هستند.

* تیم ملی فوتبال ایران دو دوره متوالی است که جواز حضور در جام جهانی را کسب کرده است. نظرت درباره تیم ملی ایران با توجه به اینکه در این کشور فوتبال بازی می کنی چیست؟

از زمانیکه که کی روش سکان هدایت تیم ملی ایران را به دست گرفته است، این تیم تغییرات زیادی کرده است. تیم ملی ایران با آمدن کی روش تیم منظمی شده است. او واقعا مربی کاربلدی است. او می داند که تیم را چگونه هدایت کند.

* به نظرت میان فوتبال ایران و ازبکستان تفاوت زیادی وجود دارد؟

در بالا درباره این موضوع اشاره کردم. در ایران بازیکنان قدرتمندی وجود دارد که در ازبکستان تعداد آنها کم است. ما در ازبکستان به فوتبال تاکتیکی و فنی می پردازیم ولی در ایران در بازی مثل جنگیدن است.

* آیا استقلال آخرین باشگاهت خواهد بود؟

نمی توانم درباره این موضوع چیزی بگویم. همه چیز با گذر زمان مشخص می شود.