به گزارش افکارنیوز،

فوتبال ایران مثل دیگر کشور‌هایی که در جام جهانی شرکت کرده اند روز‌های شلوغ و حساسی را سپری می‌کند و به نظر می‌رسد موفقیت در این سال نیازمند یک برنامه ریزی اساسی و اصولی است. سعید فتاحی رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ فدراسیون فوتبال نیز ضمن تایید این موضوع اعلام کرد: «آقای تاج، رییس فدراسیون بر این نکته تاکید داشتند که فدراسیون فوتبال حافظ منافع خانواده فوتبال و در نهایت تیم‌های ملی و باشگاه‌ها است و این دقیقا، موضوعی است که مورد تصریح و تاکید سرمربی تیم ملی هم قرار دارد.» فتاحی که با سایت رسمی فدراسیون فوتبال صحبت کرده در ادامه افزود: «فوتبال ما سال بسیار مهم و سرنوشت سازی را در پیش دارد و به همین منظور برنامه ریزی جهت انجام منظم مسابقات ملی و باشگاهی از مدت‌ها پیش آغاز شده است.»

او با بیان اینکه جلساتی در همین رابطه با سرمربی تیم ملی برگزار شده است گفت: «در این ارتباط روز ۱۲ فروردین جلسه‌ای با آقای کی روش داشتم که محور آن درباره اردو‌های آتی تیم ملی، لیگ برتردر فصل آینده و لیگ قهرمانان آسیا بود. جمعه هم جلسه‌ای با ریاست محترم فدراسیون فوتبال و در ادامه سرمربی تیم ملی برگزار شد. در این نشست، سرمربی تیم ملی بر این موضوع تاکید کردند که سال جاری، سال بسیار مهمی برای فوتبال ماست. چراکه هم جام ملت‌های آسیا، هم مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و هم بازی‌های آسیایی جاکارتا را در پیش داریم و می‌بایست روند به شکلی پیش برود که در این تقویم شلوغ، باشگاه‌ها و تیم‌های ملی در کنار هم به جریان آماده سازی خود ادامه بدهند.»

او افزود: «در جلسه روز جمعه با رییس فدراسیون فوتبال و سرمربی تیم ملی، آقای تاج بر این نکته تاکید داشتند که فدراسیون فوتبال حافظ منافع خانواده فوتبال و در نهایت تیم‌های ملی و باشگاه‌ها است و این دقیقا، موضوعی است که مورد تصریح و تاکید سرمربی تیم ملی هم قرار دارد؛ لذا همه تلاش سازمان لیگ برای فصل آتی رقابت‌های باشگاهی، حفظ حریم توامان تیم‌های ملی و باشگاه‌ها خواهد بود. در این راستا قطعا جلساتی را با اعضای مختلف شامل؛ مربیان، مدیران، بازیکنان و ... خواهیم داشت تا در برنامه ریزی از نظرات آن‌ها بهره‌مند شویم.»