به گزارش افکارنیوز،

 شفر و بیانه‌ای که پیش از دیدار با سیاه‌جامگان صادر می‌کند، شایعه افزایش قابل توجه قراردادش و پاسخ منفی به باشگاه در مذاکرات اولیه از شیرینی‌های فوتبال است.

هرقدر به فصل نقل‌و‌انتقالات نزدیک می‌شویم این شل کن و سفت کن‌ها شدت بیشتری پیدا می‌کند.

یک روز باشگاه می‌گوید سر حرف‌مان هستیم، روز دیگر شفر اعلام می‌کند فقط با یک مبلغ منصفانه حاضر به ادامه همکاری است و خلاصه این گردونه همین‌طور می‌چرخد.

تا بوده چنین بوده و در مورد شفر هم هرقدر باشگاه بگوید هیچ مشکلی برای تمدید قرارداد نیست در گوش کسی نمی‌رود... 

با این همه چه کسی می‌تواند این موضوع را انکار کند که در حال حاضر استقلال گزینه‌ای بهتر و معقول‌تر از شفر برای نیمکت مربیگری‌‌اش سراغ ندارد؟

استقلال حتی اگر از نظر حقوقی و قراردادی با شفر به توافق نرسد با افکار عمومی که این روزها کار این مربی آلمانی را پسندیده‌اند چه خواهد کرد؟

این بایدها و نبایدها درباره خود آقای شفر هم وجود دارد‌؛ یک تیم که او در آن موفق شده حی و حاضر است‌؛ پولش هم بد نیست و شفر تازه فوتبال ایران را شناخته‌؛ او حتی می‌تواند آینده‌ای منهای حضور در استقلال داشته باشد... پس شفر هم استقلال را گزینه‌ای نان و آبدار می‌بیند و چشم بستن به این پیشنهاد کار راحتی نیست.

تمرین قهرمانی استقلال برای فصل آینده، حضور این تیم در لیگ قهرمانان آسیا برای مربی آلمانی آنقدر جذابیت دارد که او را با رقم پیشنهادی باشگاه متقاعد به ماندن کند... 

اما همان‌طور که می‌دانید شیرینی و جذابیت کار به این است که یک روز ماندن شفر در استقلال حتمی می‌شود و روز دیگر هم اعلام می‌شود شاید او در تیم نماند... 

استقلال برای اینکه برای فصل آینده آماده گرفتن جام شود و قهرمانی در لیگ را پس از چند سال تجربه کند باید همین راه را ادامه بدهد.

شفر باید در استقلال ماندنی شود و تیم را در فصل نقل و انتقالات تقویت کند. چند بازیکن باید از این تیم بروند. خود شفر هم می‌داند باید وارد مرحله پاکسازی شود و او علاوه بر اینکه بر سر مبلغ قراردادش با باشگاه چانه می‌زند شکل و شمایل استقلال را در فصل آینده در ذهنش تجسم می‌کند...