به گزارش افکارنیوز،

شهاب قاسمی مدیر رسانه‌ای تیم فوتبال نفت درباره توقیف اموال این باشگاه اظهار کرد: تیم فوتبال نفت تهران از سال‌های قبل حدود ۳۰ میلیارد تومان بدهی معوق داشته است که بخشی از این بدهی‌ها مربوط به مجموعه ورزشی تختی و مطالبات بازیکنان قبلی بوده است. بر اساس آن چه مسئولان محترم فدراسیون فوتبال و اداره ورزش و جوانان استان تهران پیش‌شرط قرار داده بودند برای انتقال مالکیت این باشگاه به مدیران فعلی، قرار بر این بوده که بدهی‌های مالیاتی پرداخت شود که این اتفاق تا به حال رخ داده است و حدود ۷ میلیارد تومان بابت مالیات داده شده است. بخشی از بدهی‌های مجموعه ورزشی تهران را دادند و مطالبات جاری تیم اعم از هزینه‌های اردویی، لباس و تدارکات هم در حال پرداخت است. یعنی تا به حال مدیران جدید حدود ۱۰ درصد از مطالبات بازیکنان را داده‌اند اما آن چه باعث شده ما را دچار مشکل کند، این است که هیات واگذاری آن صورت جلسه‌ای را که باید واگذار می‌کرد امضا نکرده است. متاسفانه ظاهرا دو تن از مدیران وزارت نفت مخالف این واگذاری هستند یا اگر مخالف هم نباشند، آن صورت‌جلسه را امضا نکردند. باید پیگیری شود تا ببینیم به چه دلیل این امضا انجام نشده و این نقل و انتقالات انجام نشده است. مدیران ما هم می‌گویند تا زمانی که این نقل و انتقال صورت نگیرد هیچ گونه دینی نسبت به بازیکنان ندارند.

وی ادامه داد: وقتی تیم در حال تمرین است و ماموران دادستانی می‌آیند و وسایل تمرین می‌برند شما ببینید آیا با این شرایط می‌شود تمرین کرد و همه چیز را آماده کرد؟ البته آقای بیرانوند این لطف را کردند که طی ۴۸ ساعت آینده نشستی را با آقای دکتر فردوسی مالک جدید باشگاه داشته باشند تا این مشکل برطرف شود. البته این‌ها نباید انتظار داشته باشند که مطالباتی که طی ۳-۴ سال گذشته پرداخت نشده ظرف سه ماه آینده پرداخت شود. آن هم در شرایطی که مالکیت باشگاه قطعی نشده است.

او ادامه داد:‌ در طول عید قرار بود مبلغی به بازیکنان پرداخت شود اما به خاطر مشکلات بانکی که وجود داشت این اتفاق رخ نداد. شما خودتان می‌دانید کشور ما با مشکلات تحریم روبه‌رو است و همین اتفاقات باعث شد چیزی حدود ۳ میلیارد تومان از چک‌های باشگاه ما پاس نشود و باشگاه ما هم این چک‌ها را برگشت نزدند و فرصت دادند تا پاس شود. این عدم مبادلات مالی باعث شد که کمی بدقول شوند.

وی ادامه داد: برای ما هیچ تفاوتی بین طلبکاران وجود ندارد. یعنی بین علیرضا بیرانوند و علی کریمی، سید جلال حسینی، وریا غفوری و خیلی‌های دیگر تفاوتی وجود ندارد. جلساتی برگزار شده بود و تعدادی از این دوستان شرایط باشگاه را بیشتر از آقای بیرانوند و وکیلشان درک کردند و فرصت دادند. آقای بیرانوند یک قدم پیش رفتند و به محاکم قضایی شکایت کردند. شما مطمئن باشید اگر همین امروز سند مالکیت باشگاه به نام شرکت تهران کاررسا منتقل شود، از فردا دوستان می‌توانند مطالباتشان را بگیرند. اگر تا الان هم به تعویق افتاده به خاطر دوستانی است که در هیات واگذاری هستند.