به گزارش افکارنیوز،

شاهین بیانی ابراز امیدواری کرد استقلال در دور بعد لیگ قهرمانان آسیا به ذوب‌آهن نخورد تا هر دو نماینده کشورمان شانس حضور در دور یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان را داشته باشند. کاپیتان اسبق استقلال درباره وضعیت فعلی این تیم هم حرف زد.

* از شرایط استقلال در لیگ قهرمانان آسیا خبر دارید؟

استقلال با قدرت در گروهی بالا رفت که خیلی‌ها آن را گروه مرگ می‌دانستند. الریان و العین دو تیم پرقدرت منطقه هستند که کنار الهلال جهنم سختی را برای گروه استقلال ایجاد کرده بودند با این همه استقلال در عین شایستگی و البته حتی با ناداوری که در دیدار با العین در حقش شد خیلی زود صعودش را مسجل کرد و از این گروه برای خود بهشت ساخت و الان در یک‌هشتم باید منتظر حریف بعدی‌‌اش باشد.

* می‌دانید ممکن است استقلال به ذوب‌آهن بخورد؟

امیدوارم این اتفاق نیفتد. ما در دور یک‌هشتم سه نماینده ‌داریم و حیف است که در مرحله حذفی دو تیم‌مان به هم بخورند. این برای فوتبال‌مان و آماری که از آن در لیگ قهرمانان برجا می‌ماند خوب نیست. ما باید آرزو کنیم ذوب‌آهن و استقلال به هم نخورند تا هر دو نماینده کشورمان شانس صعود داشته باشند و در جدول رده‌بندی باقی بمانند.

* اگر با هم دیدار کنند چطور؟

قطعاً دوست دارم استقلال برنده شود. استقلال و نتایجش از هر تیمی برای من مهمتر است. امیدوارم استقلال به دورهای بالاتر برسد و در نهایت قهرمان شود.

* نقش شفر در این موفقیت‌ها چه اندازه بوده است؟

قطعاً نمی‌توان نقش او را کتمان کرد. از وقتی این مربی آلمانی به استقلال آمده بازی‌های تیم تماشایی شده و همه تیم‌های لیگ برتر از استقلال حساب می‌برند. تازه مانند استقلال واقعی بازی می‌کند. البته در بازی آخر با سیاه‌جامگان تا حدی در نیمه اول بد ظاهر شدند که خوشبختانه بازیکنان تیم خیلی زود به خودشان آمدند و نتیجه پرگل و خوبی گرفتند.

* پس موافق ماندن شفر هستید؟

هر کس باعث سربلندی استقلال شود باید باشد و به او فرصت کار داد. استقلال با شفر خوب کار کرده و می‌تواند با ادامه کار در استقلال این تیم را به قهرمانی فصل بعد برساند. نظمی که امروز در تاکتیک تیمی استقلال می‌بینیم مدت‌ها بود شاهدش نبودیم. استقلال آلمانی بازی می‌کند، آلمانی نوین و به روز با تفکرات هجومی. نمونه‌‌اش هم بازی با سیاه‌جامگان بود که وقتی اراده کرد توانست در یک نیمه 4 گل به حریفش بزند. با این تیم خیال هوادار هم راحت است.