به گزارش افکارنیوز،

استقلال در 12 دیدار اخیرش در تهران و در آزادی در لیگ برتر، جام‌ حذفی و لیگ قهرمانان آسیا نه تنها هرگز نباخته بلکه حریفانش را با 30 گل بدرقه کرده است. با این حساب استقلال در هر بازی در خانه به ‌طور میانگین 2/2 گل در هر بازی به ثمر رسانده است. مروری بر این 12 بازی یادآوری می‌کند که استقلال میزبانی بی‌رحم و البته از این پس ترسناک برای رقبایش خواهد بود.

آخرین باخت در شهرآورد!

استقلال آخرین بار در شهرآورد 24 بهمن یا همان شهرآورد 85 در استادیوم آزادی باخت. البته استقلال در آن دیدار میزبان نبود ولی با توجه به برگزاری همه دیدارهایش در این ورزشگاه می‌توان به نوعی این بازی را هم جزو مسابقات خانگی استقلال به حساب آورد چون نیمی از ورزشگاه با تماشاگران استقلال پر شده بود. مسابقه‌ای که استقلال به رغم انجام بازی خوب و ایجاد موقعیت با پنالتی علی علیپور نتیجه را داد!

11 برد حساس و مهم

استقلال در این فاصله از 25 بهمن به بعد که فردای شهرآورد رفت باشد 13 بار در آزادی میزبانی کرده است؛ در لیگ‌های برتر خلیج فارس، قهرمانان آسیا و البته جام حذفی. این تیم غیر از دو تساوی در 11 دیدار دیگر به برد دست پیدا کرده است. بردهایی مهم و حیاتی مثل پیروزی در شهرآورد 86 و به تعویق انداختن قهرمانی پرسپولیس یا برد برابر الریان و مسجل شدن صعود در آسیا.

8 پیروزی در لیگ برتر

استقلال پس از شهرآورد به ترتیب مقابل نفت تهران (2 بر صفر)، گسترش فولاد تبریز (2 بر صفر)، سپاهان (3 بر صفر)، صنعت نفت آبادان (4 بر صفر)، پارس جنوبی جم (4 بر صفر)، سپیدرود رشت (3 بر صفر)، پرسپولیس (یک بر صفر) و سیاه‌جامگان (4 بر یک) به پیروزی دست یافته است.

کسب جواز فینال در آزادی

استقلالی‌ها در دیدار نیمه‌نهایی جام‌ حذفی برابر ایرانجوان بوشهر به برتری ۳ بر صفر دست یافتند تا جواز صعود به فینال را در دست گرفته و منتظر بازی با خونه به خونه باشند.

استقلال به الهلال هم رحم نکرد

در این حد فاصل استقلال در لیگ قهرمانان آسیا هم مسابقاتی را میزبان بود. البته دیدار با الهلال بیرون از ایران برگزار شد ولی باز هم استقلال یک بر صفر به پیروزی دست یافت. این تیم با العین تساوی یک- یک داشت و الریان را هم ۲ بر صفر شکست داد.

10 برد و 2 تساوی!

این تیم در میزبانی‌های اخیر خود توانسته 10 بار حریفانش را شکست بدهد و فقط دوبار در آزادی به رقبایش امتیاز داد. سایپا در لیگ برتر و العین در لیگ قهرمانان آسیا دو تیمی بودند که دو تساوی یک- یک از استقلال گرفتند.

آتشبار بی‌رحم استقلال

تیم استقلال ظرف این مدت 30 گل به حریفان خود زده و در اتفاقی کم‌نظیر فقط سه بار دروازه‌‌اش را بازشده دید! سیاه‌جامگان، سایپا و العین تنها تیم‌هایی بودند که توانستند در آزادی دروازه استقلال را باز کنند.