به گزارش افکارنیوز،

تیم ملی فوتبال کشورمان که در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه با تیم‌های مراکش، اسپانیا و پرتغال همگروه است و باید در نخستین گام به مصاف شاگردان رنار برود، در صدد است تا با برگزاری بازی‌های دوستانه، خود را آماده حضور در بزرگترین آوردگاه جهانی فوتبال کند و بر همین اساس، کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان که برای هماهنگی دیدار با تیم ملی ترکیه و برگزاری اردوی حساس ایران پیش از آغاز جام جهانی روسیه در این کشور، راهی آنکارا شده بود، امروز (پنج شنبه) به ایران بازگشت و در ساختمان آماده سازی بازیکنان تیم ملی (پک) حضور یافت تا از آخرین جزییات بازیکنان با خبر شود.

کی روش امیدوار است با در اختیار داشتن شاگردانش بتواند نتایج درخشانی را به نام ایران ثبت کند و برای نخستین بار در تاریخ فوتبال ایران بتواند، تیم ملی را به مرحله حذفی برساند.

تیم ملی تا کنون با تیم‌های سیرالئون، تونس و الجزایر بازی کرده که موفق به ۲ پیروزی و متحمل یک شکست شده و قرار است در ماه‌های آینده و پیش از شروع جام جهانی با تیم‌های ازبکستان، ترکیه، یونان و لیتوانی دیدار دوستانه ای برگزار کند. همچنین بازی شاگردان کی روش با سوریه هم به دلیل نبود بازیکنان کافی لغو شد.

و این در حالی است که در جدیدترین رنکینگ فیفا، ایران تیم نخست آسیا و ۳۶ جهان محسوب می‌شود و کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) هم حساب ویژه‌ای روی یوز‌های ایرانی در جام جهانی باز کرده است.

ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ و در گروه B. با تیم‌های مراکش، اسپانیا و پرتغال همگروه است.