به گزارش افکارنیوز،

از بین 4 نماینده کشورمان در رقابت های این فصل لیگ قهرمانان آسیا 3 تیم پرسپولیس، استقلال و ذوب آهن به دور بعد راه یافتند که در مرلحه حذفی شاهد رویارویی قلعه نوعی و شفر خواهیم بود. پرسپولیس با کسب 13 امتیاز مقتدرانه ترین صعود را بین تیم های ایرانی داشت و موفق شد بیشترین امتیاز را کسب کند. اما شاگردان شفر در استقلال تنها نماینده کشورمان بودند که موفق شدند بدون باخت به مرحله بعد صعود کنند. آنها با 3 برد و 3 مساوی و کسب 12 امتیاز به عنوان تیم اول گروه D دست یافتند.

ذوب آهن نیز با هدایت قلعه نوعی با کسب 7 امتیاز موفق شد به عنوان سومین تیم ایرانی از گروه خود صعود کند و دور بعد باید به مصاف استقلال برود. شاگردان قلعه نوعی با این 7 امتیاز ضعیف ترین تیم صعود کننده به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا بودند. اما تراکتورسازی تنها تیمی بود که نتوانست به مرحله بعد صعود کند. شاگردان ساغلام بدون کسب حتی یک برد، با دو تساوی و دو گل زده ضعیف ترین نماینده ما در این رقابت ها بودند.

الدحیل قطر با کسب 18 امتیاز تنها تیمی بود که توانست با امتیاز کامل سرگروه شده و به دور بعدی مسابقات برود. آنها در دو بازی رفت و برگشت مقابل ذوب آهن به برتری رسیدند و حالا باید در مرحله پلی آف دیداری تماشایی را با العین امارات برگزار کنند. الوصل نیز بدون کسب امتیاز ضعیف ترین تیم منطقه غرب بود که هر 6 بازی خود را به حریفان واگذار کرد.