به گزارش ايسنا، مراسم انتخاب بهترين بازيكن جهان نهم ژانويه در سوئيس برگزار ميشود تا جهان فوتبال بهترينهايش را در قسمتهاي مختلف معرفي كند. باشگاه رئال مادريد اعلام كرده به دليل برگزاري ديدار برگشت جام حذفي مقابل مالاگا هيچ نمايندهاي شامل بازيكن و مربي در اين مراسم شركت نخواهد كرد.

سایت ساکرنت با اعلام این خبر نوشت: زوج مورینیو و رونالدو در مراسم گالا شرکت نخواهند کرد. مراسمی که به احتمال فراوان مسی برای سومین سال پیاپی عنوان بهترین بازیکن جهان را به خود اختصاص خواهد داد.

در فهرست نهایی نامزدهای برترین بازیکن جهان کریستیانو رونالدو در کنار مسی و ژاوی قرار دارد و ژوزه مورینیو هم در کنار گواردیولا و فرگوسن نامزد دریافت عنوان بهترین مربی جهان است.

سخنگوی باشگاه رئال مادرید درباره‌ی دلیل تصمیم مادریدی‌ها گفت: باشگاه رئال مادرید علاقمند است در این مراسم حضور داشته باشد، اما از طرفی نمی‌تواند با کسانی که رقابت‌های کوپا دل‌ری را برنامه ریزی می‌کنند بجنگد.

مسئولان باشگاه اعلام كردهاند كه زين الدين زيدان مشاور پرس، كه سابقهي كسب عنوان بهترين بازيكن جهان را در كارنامه دارد به عنوان نمايندهي باشگاه در مراسم حضور خواهد داشت.