به گزارش افکارنیوز،

 وی با ورود به ۲۹ سالگی همچنان سخت تمرین می کند و در واقع جودوکاری است که در بین علاقمندان به این رشته در سراسر دنیا محوبیت زیادی داشته و نیازی به معرفی ندارد. 

وی در گفتگویی کوتاه با سایت رسمی فدراسیون جهانی در خصوص ادامه کار در جودو گفت: من هنوز جوان هستم و عاشق جودو هستم و از تمرین و مبارزه روی تاتامی لذت می برم. هنوز چیزهای زیادی است که باید در ورزش بیاموزم و تا زمانی که توان مدال گرفتن داشته باشم، مبارزه می کنم.

«رینر» در خصوص حضور مداوم در فضای مجازی و فعالیت اجتماعی هم گفت: یک ورزشکار نقش مهمی در سطح جامعه دارد و باید بتواند با دوستداران و طرفداران خود ارتباط خوبی برقرار کند. من لحاظ مهمی را هواداران خود به اشتراک می گذارم تا بیشتر به آنها نزدیک شوم. 

این جودوکار فرانسوی در پاسخ به این سئوال که مهمترین رقیب شما در رقابتهای جودو کیست؟ پاسخ داد: همه جودوکاران برای پیروزی تلاش می کنند. من دائم در حال تمرین هستم و در هر میدانی با آمادگی بالا به روی تاتامی می روم و هیچ رقیبی را دست کم نمی گیرم. این اساس مبارزات من است. 

وی در مورد مسابقات قهرمانی جهانی ۲۰۱۸ هم گفت: تلاش من ادامه موفقیت و پیروزی در این رشته است، من یک زندگی حرفه ای دارم و تلاشم حضور در مسابقات تا سال ۲۰۲۴ است و همچنان کسب مدالهای بیشتر.

«رینر» در پایان گفت: احترام و شجاعت دو رکن مهم در جودو است. ما بدون احترام به رقیب نمی توانیم مبارزه کنیم. احترام و ارزش گذاشتن به رقیب مهمترین رکن برای پیشرفت است.

شایان ذکر است حضور در مسابقات «هوهات» چین اولین برنامه این جودوکار فرانسوی در سال ۲۰۱۸ می باشد.