به گزارش افکارنیوز،

حمید درخشان که سابقه حضور روی نیمکت پرسپولیس را دارد، شکست این تیم در امارات را ناشی از خستگی بازیکنان و بازی‌های پرفشار فصل می‌داند و کار شاگردان برانکو ایوانکوویچ در تهران برای جبران این باخت را آسان و البته با تمرکز و دوری از شتاب و دستپاچگی می‌داند.

درخشان در خصوص جدال رفت دو تیم که با شکست پرسپولیس همراه بود گفت: به نظرم بازی خوبی بود و پرسپولیس سوای نتیجه، بازی خوبی انجام داد. وقتی در امارات موفق می‌شوید 2 گل بزنید یعنی کار تیم خوب بوده است ولی در خط دفاع نبود سیدجلال حسینی ضربه زیادی به ساختار دفاعی تیم زد و اشتباهات فردی در مجموع نتیجه شکست را رقم زد.

وی با تمجید از سیدجلال حسینی گفت: جلال حسینی یک بازیکن تخصصی در پست خودش است که در ترکیب تیم جا افتاده است و نبود او می‌تواند هماهنگی خط دفاع را از بین ببرد و حریف هم از همین ناحیه به تیم ضربه زد و شکست تیم را رقم زد.

سرمربی سابق سرخپوشان از علیرضا بیرانوند درخواست دارد بدون توجه به حواشی و انتقادات در بازی برگشت به دنبال جبران شکست و بسته نگه داشتن دروازه‌ی این تیم باشد: بیرانوند عملکرد بدی نداشت و از بین 3 گلی که خورد روی گل سوم مقصر بود و در تصمیم‌گیری عجله کرد ولی او گلر خوبی است و توانایی‌های خودش را نشان داده است. امیدوارم در بازی برگشت جبران مافات کند و اجازه ندهد جایگاهش در آستانه جام جهانی در تیم ملی لطمه بخورد.

درخشان تغییرات در خط دفاعی را باعث اشتباه شجاع خلیل زاده عنوان می‌کند و در اینباره گفت: مشکل شجاع این است که نفرات کناری‌اش مدام تغییر می‌کنند و این موضوع باعث عدم هماهنگی می‌شود و او هم جزو مدافعان خوب فوتبال ماست.

پیشکسوت سرخپوشان محسن مسلمان را در شرایط فعلی بازیکنی موثر برای این تیم می‌داند: به نظرم مسلمان همان بازیکنی است که پرسپولیس در میانه میدان آن را کم دارد و با حضورش در ترکیب می‌تواند کمک کند. باید از توانایی‌های مسلمان در ترکیب اصلی استفاده کرد.

درخشان درباره عملکرد منشا در بازی رفت که جانشین علیپور شد گفت: باید به تصمیم سرمربی احترام گذاشت و ما از درون تیم خبر نداریم که چه اتفاقی افتاده و سرمربی بهتر از هر کسی صلاح تیمش را تشخیص می‌دهد. منشا هرچند از روزهای اوجش فاصله گرفته اما مهاجم فرصت طلبی است و باید بیش از گذشته با تمرکز و تمرینات اختصاصی در تلاش باشد تا شان و وجهه خود را در تیم حفظ کند و جایگاه ثابتش در تیم را به دست بیاورد. علیپور یک بازیکن شاخص در این زمینه است که بدون توجه به نام‌هایی که پیش از او قرار گرفته بودند با تمرین و تمرین و تمرین توانست نفر اول فوتبال ایران در فصل هفدهم لقب گیرد و مطمئنا در فصل آینده بیش از این توانایی خود را به نمایش خواهد گذاشت. من مطمئن هستم که علیپور در بازی برگشت مرد اول ترکیب پرسپولیس خواهد بود و یک روز درخشان را شکل خواهد داد تا پرسپولیس به راحتی به مرحله بعدی صعود کند.

درخشان در پایان گفت: جای نگرانی وجود ندارد و به نظرم در بازی برگشت با یک برد پرگل صعود مقتدرانه‌ای به مرحله بعد خواهیم داشت و این اتفاقا با حضور حداکثری هواداران در ورزشگاه به وقوع خواهد پیوست. بازیکنان با توجه به دو گلی که در امارات به ثمر رساندند توانایی خود را نشان دادند و در بازی برگشت نباید شتاب بی‌حا و دلهره داشته باشند و با تمرکز مناسب و سود بردن از فرصت‌ها فصل را به بهترین شکل به پایان خواهند رساند.