به گزارش افکارنیوز،

علی لطیفی در رابطه با جدال برگشت دو تیم استقلال و ذوب آهن در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا اظهار داشت: در این بازی دو تیم با دو تفکر متفاوت به میدان می‌روند. از طرفی چون استقلال شجاعیان و امید ابراهیمی را در اختیار ندارد کار برای آنها سخت خواهد بود اما این را از یاد نبریم که استقلال در ورزشگاه آزادی مقابل دیدگان هوادارانش بازی خواهد کرد که پوئن مثبتی برای این تیم به حساب می‌آید.

وی افزود: از وقتی که شفر به استقلال پیوست، این تیم کاملا متحول شده است. نکته اصلی موفقیت شفر این است که او یک فرد کاملا صادق است یعنی ظاهر و باطنش یکی است و بازیکنان به این باور رسیده‌اند که این مربی آلمانی به قول خودمان اهل سیاه‌بازی نیست. این عوامل و کیفیتی که استقلال بعد از آمدن شفر به دست آورده نشات گرفته از صداقت شفر است و همین موضوع باعث شده که امروز تماشاگران استقلال امیدوارتر از هر زمان دیگری به این تیم نگاه کنند. مطمئنم با این طرز نگاه استقلال برنده دیدار برگشت مقابل ذوب‌آهن و تیم صعود کننده به مرحله یک چهارم نهایی خواهد بود.

پیشکسوت استقلال همچنین در رابطه با تیم ذوب‌آهن به سرمربیگری امیر قلعه نویی در این تیم هم اشاره کرد و گفت: تفکری که امیر قلعه نویی در بازی رفت داشت در بازی برگشت نمی‌تواند کارساز باشد. یکی از نکاتی که از بازی‌های ذوب‌آهن دیدیم این است که این تیم همیشه مستقیم بازی می‌کند. قلعه‌نویی در زمینه این تاکتیک تبحر دارد. دقت کنید او همیشه بازیکنانی را انتخاب می‌کند که قد بلند و قدرتمند باشند.

لطیفی ادامه داد: به نظر من در بازی برگشت و در بازی‌های سخت نمی‌تواند این حربه امیر قلعه نویی کارساز باشد بخصوص در بازی مقابل استقلال که با توجه به شکست این تیم در بازی رفت و فشاری که استقلال می‌آورد قطعا نمی‌تواند کارساز باشد چون وقتی استقلال فشار می‌آورد بازیکنان قد بلند و مهاجمان این تیم از محوطه جریمه تیم حریف دورتر می‌شوند و و نزدیک حریف نیستند تا بتوانند از بازی مستقیم استفاده کنند.

پیشکسوت استقلال در پایان صحبت‌هایش اظهار داشت: به نظر من در بازی برگشت استقلال نباید در زمین خود به ذوب‌آهن فرصت سانتر یا ضربه آزاد بدهد و اجازه ندهد آنها بازی مستقیم کنند و در این رابطه بازیکنان استقلال خیلی باید باهوش باشند.