به گزارش افکارنیوز،

هنک تن کاته، سرمربی مشهور هلندی که تنها راه تمدید قراردادش و ماندن روی نیمکت الجزیره به نتیجه بازی فرداشب بسته است، در گفت‌وگو با روزنامه الاتحاد امارات از نقشه‌ها و پلان‌های تاکتیکی جدید برای جدال با پرسپولیس صحبت کرد و مدعی شد خوردن دو گل در خانه باعث شد او برای شاگردانش در راه بسته نگه داشتن دژ دفاعی و قفل دروازه تدابیر جدیدی اتخاذ کند.

بعد از این مصاحبه رسانه‌های اماراتی از جمله خود روزنامه الاتحاد در گزارشی مدعی شد چشم امید عنکبوت‌ها برای فرار از جهنم سرخ به علی خسیف، دروازه‌بان و کاپیتان باتجربه، دوخته شده است. بازیکنی که در بازی رفت در چند صحنه به داد این تیم رسید و نشان داد به رغم بالا رفتن سن و سال همچنان از چالاکی و چابکی دوران جوانی بهره می‌برد. الاتحاد نوشت: «حضور مانوئل آلمونیا ستاره سابق آرسنال، به عنوان مربی دروازه‌بان‌های الجزیره باعث شده گلرهای این تیم از شرایط مطلوبی بهره ببرند به خصوص خسیف که در روزهای گذشته نیز به دستور تن کاته زیر نظر آلمونیا تمرینات ویژه‌ای را به صورت اختصاصی برگزار کرده است». آلمونیا به عنوان یکی از سرشناس‌ترین چهره‌های نیمکت رهبری الجزیره در حالی شب گذشته با کاروان الجزیره وارد تهران شد که بسیاری از طرفداران آرسنال این گلر اسپانیایی را در فینال لیگ قهرمانان اروپا میان آرسنال و بارسلونا به خاطر می‌آورند، جدالی که با مصدومیت زودهنگام ینس لمان آلمانی، آرسن ونگر بالاجبار از او در ترکیب بهره برد تا توپچی‌ها بازنده فینال اروپا با نتیجه 2 بر یک باشند. در آن بازی آلمونیا روی دو صحنه مقهور قدرت گلزنی لیونل مسی و ژولیانو بلتی شد تا آبی‌واناری‌ها جشن قهرمانی بگیرند و آرسنالی‌ها به خاطر ناکامی این گلر اسپانیایی شب تلخی را تجربه کنند.

مانوئل آلمونیا در حالی با باشگاه الجزیره قرارداد همکاری به عنوان مربی گلرها بسته که فدراسیون فوتبال امارات نیز از حضور این چهره شاخص سال‌های نه چندان دور آرسنال برای برگزاری کلاس‌های مربیگری دروازه‌بانی نهایت بهره را برده تا جایی که رسانه‌های امارات مدعی شدند در بازگشت کاروان الجزیره از تهران مانوئل آلمونیا به عنوان یکی از مهمانان ویژه در مراسم تقدیر از بهترین‌های سال فوتبال امارات حضور خواهد داشت. حالا با اتکا به این مربی سرشناس اسپانیایی و آمادگی بالای علی خسیف باید منتظر ماند و دید نقشه‌های طرفداران الجزیره برای فرار از جهنم سرخ آزادی جوابگو خواهد بود یا این تیم در رؤیای رسیدن به جمع تیم‌های برتر قاره آسیا خواهد سوخت تا قهرمان ایران دومین صعود خود به این مرحله را تجربه کند.