به گزارش افکارنیوز،

لیونل مسی در این فصل از رقابت های لالیگا 34 گل به ثمر رسانده است و با توجه به این که محمد صلاح مهاجم مصری لیورپول و نزدیکترین تعقیب کننده مسی نتوانست امروز هت تریک کند، می توان ستاره آرژانتینی بارسلونا را عملا برترین گلزن اروپا و فاتح جایزه کفش طلا دانست.

 از سوی دیگر مسی این فصل بار دیگر بازیکن تاثیر گذاری برای بارسلونا بوده است و با توجه به اینکه کریستیانو رونالدو و لوئیس سوارز نتوانسته اند در گلزنی به او برسند، مسی جایزه برترین گلزن لالیگا (پیچیچی) را نیز تصاحب خواهد کرد.

این پنجمین جایزه پیچیچی در دوران بازی مسی است و به این ترتیب او با رکورد کوینی، آلفردو دی استفانو و هوگو سانچز برابری می کند.

به احتمال فراوان این 34 گل برای مسی کافی است که بتواند خود را به عنوان برترین گلزن لیگ های اروپا به اثبات برساند. او همچنان یک بازی در پیش رو دارد که می تواند بر تعداد گل های خود بیفزاید.

اما با توجه به این که امروز محمد صلاح در پیروزی چهار برصفر لیورپول مقابل برایتون فقط یک گل به ثمر رساند، می توان گفت مسی عملا فاتح جایزه کفش طلای اروپا شده است.

مهاجم مصری 32 گل در لیگ برتر انگلیس به ثمر رسانده و با توجه به پایان بازی های لیگ برتر بر شمار گل های خود اضافه نخواهد کرد.

از سوی دیگر، رابرت لواندوفسکی پس از شکست 4-1 بایرن مونیخ در آخرین بازی لیگ از کورس کسب عنوان آقای گلی اروپا خارج شد. این مهاجم لهستانی این فصل 29 گل به ثمر رسانده است، چیرو ایموبیله مهاجم لاتزیو نیز همین تعداد گل زده است.

فقط یک معجزه واقعی در بازی های هفته ی آینده سری آ می تواند مسی را از کسب جایزه کفش طلای اروپا محروم کند.