به گزارش افکارنیوز،

 پرسپولیس برای لغو این محرومیت تلاش گسترده‌ای داشته. گرشاسبی، سرپرست باشگاه به طور مستقیم با اینفانتینو در تهران صحبت کرده و وکیل سوئیسی هم شکایتی به دادگاه تجدید نظر ورزش (CAS) ارائه داده است.

در این ‌باره یکی از مدیران فدراسیون فوتبال می‌گوید: «بعید به نظر می‌رسد این پنجره به روی تیم پرسپولیس باز شود. واقعیت این است که فیفا تیم پرسپولیس را نه به خاطر شکایت باشگاه ریزاسپور بلکه به خاطر تخطی از قوانین، دو پنجره محروم کرده است. اگر رأی صادره فقط به خاطر شکایت باشگاه ریزاسپور بوده با رضایت این باشگاه باید عوض می‌شد. مهدی طارمی و پرسپولیس خطای خود را قبول کرده‌اند. مهدی طارمی به همین خاطر به رأی صادره اعتراضی نکرد و باشگاه پرسپولیس هم در تعامل با باشگاه ریزاسپور از این باشگاه خواست شکایت خود را پس بگیرد. رأی صادره به این خاطر اعمال می‌شود تا درس عبرتی باشد برای هم بازیکنان و باشگاه‌ها که رعایت قوانین فیفا را برای خود الزامی بدانند.»

فدراسیون فوتبال در این‌باره از فیفا استعلام هم گرفته است. فیفا پاسخ کمیته روابط بین‌الملل را داده و تأکید کرده در رأی صادره علیه این تیم تغییری صورت نگرفته و این تیم حق استفاده از پنجره تابستانی را ندارد.

با این حال پرسپولیس هنوز امیدوار به شکسته شدن این رأی است و در تازه‌ترین بیانیه‌ای که باشگاه منتشر کرده به این نکته اشاره داشته که وکیل سوئیسی باشگاه همه تلاش‌های خود را به کار گرفته و خبرهای امید بخشی داده است.

آیا رأی صادره از سوی فیفا شکسته خواهد شد؟ یکی از مدیران فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سؤال می‌گوید: «فیفا رأی صادره را تغییر نخواهد داد. البته باشگاه به دادگاه تجدید نظر ورزش شکایت کرده و این دادگاه می‌تواند رأی را تغییر دهد که تاکنون این اتفاق رخ نداده است.»