به گزارش افکارنیوز،

سامان قدوس، از آن بازیکنانی است که بازی‌اش به دل می‌نشیند. با دریبل‌های ریزش و با آن پاس‌های خاص، می‌تواند همان بازیکنی باشد که همه دوستش دارند. سامان در کنار فوتبال زیبایش، در خارج از زمین هم چهره‌ای محبوب به حساب می‌آید. او مثل یک آتش زیر خاکستر است، مثل یک استعداد بالقوه که قرار است بالفعل شود. سامان قدرت تبدیل شدن به ستاره را دارد و همه منتظرند در جام جهانی مشابه آنچه مقابل آرسنال بود، ظاهر شود و در موفقیت تیم ملی نقش کلیدی داشته باشد. سامان این روزها در سوئد متفاوت‌تر از هر زمان دیگری زندگی می‌کند. هیجان حضور در جام جهانی مثل خیلی از بازیکنان دیگر، زندگی او را هم تغییر داده. سامان مشابه عکسی که از او روی جلد خبرورزشی می‌بینید، سخت‌تر از هر زمان دیگری تلاش می‌کند. او تمرینات اختصاصی را در دستور کار قرار داده و کلی انگیزه دارد. وقتی از سامان درباره حال و هوای این روزهایش سؤال می‎‌کنیم، لبخندی می‌زند و پاسخ می‌دهد: «خیلی روزهای مهمی است چون تا به حال چنین شرایطی را تجربه نکرده‌ام. خانواده‌ام، اقوامم و همین‌طور ایرانی‌هایی که در سوئد زندگی می‌کنند، از ما توقع دارند. همه دوست دارند در تیم ملی دست به کار بزرگی بزنیم. چیزی که می‌دانم این است‌؛ همه با تمام وجود تمرین می‌کنیم تا دل هواداران را در روسیه شاد کنیم. می‌دانم چقدر جام جهانی برای ایرانی‌ها اهمیت دارد. خود من تمریناتم را بیشتر کرده‌ام و دوست دارم یکی از مسافران روسیه باشم.»

جام جهانی کارنامه فوتبالیست‌ها را پربارتر می‌کند. هر بازیکنی که سابقه حضور در چنین تورنمنتی را دارد، به یک لول بالاتر می‌رود. سامان هیجان زیادی برای حضور در روسیه دارد و در این‌باره می‌گوید: «جام جهانی برای من تعبیر شدن یک آرزوی بزرگ است. خیلی منتظرم. عطش دارم تا این مسابقات زود شروع شود. چه گروهی داریم! اسپانیا، پرتغال و مراکش. قرار است خودمان را برای بازی مقابل بهترین‎‌ تیم‌ها و بهترین بازیکنان دنیا آماده کنیم. من عاشق بازی‌های بزرگ هستم، مشابه آن چیزی که در لیگ اروپا اتفاق افتاد و جلوی آرسنال قرار گرفتیم. این یک واقعیت است، باید خودمان را برای چنین مسابقاتی آماده کنیم. قرار است جلوی بهترین‌ها قرار بگیریم، مخصوصاً کریس رونالدو. او را خیلی دوست دارم و همیشه بازی‌های رئال را پیگیری می‌کنم. رونالدو یکی از الگوهای من در فوتبال است.»

ایران می‌تواند به موفقیت بزرگی برسد؟ چیزی شبیه یک خواب برای ایرانی‌ها. سامان لبخندی می‌زند و جواب می‌دهد: «خب ما می‌خواهیم خواب‌ها را تعبیر کنیم.» او مکثی می‌کند و می‌گوید: «هیچ چیز رؤیا نیست. هیچ چیز خواب نیست. ما اگر تلاش کنیم، اگر به طور کامل آماده شویم، می‌توانیم به هدف‌های بزرگ برسیم. تیم ملی پتانسیل زیادی دارد. ما بازیکنان خوبی داریم. مربیان خوبی هم در تیم ملی داریم. می‌دانم نگرانی‌هایی هست ولی قطعاً ایران با همه وجود در روسیه بازی می‌کند و فقط می‌خواهد موفق شود. می‌خواهیم کاری کنیم، کارستان.»

حرف‌های آخر با سامان درباره فصل سختی است که در سوئد آغاز کرده‌اند. او در این‌باره می‌گوید: «خب شروع ما در لیگ خیلی سخت بوده. این هم به خاطر موفقیت‌هایی است که سال گذشته به ویژه در لیگ اروپا به دست ‌آوردیم. همه می‌خواهند تیم ‌ما را ببرند. تا به حال ندیده بودم تیمی مقابل ما این‌قدر انگیزه برد داشته باشد ولی کارمان تازه شروع شده. مثل سال گذشته راه درست را پیدا می‌کنیم و دوباره در کنار هم دست به کارهای بزرگی خواهیم زد.»