به گزارش افکارنیوز،

فهرست 35 نفره تیم ملی فوتبال ایران برای حضور در جام جهانی 2018 روسیه در حالی اعلام شد که فقط نام ۴ بازیکن پرسپولیس در آن دیده می‌شد. علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، محمد انصاری و وحید امیری به اردوی تیم ملی دعوت شدند اما خبری از علی علیپور و کمال کامیابی‌نیا در این لیست نبود.

علی علیپور به عنوان آقای گل مسابقات لیگ هفدهم می‌دانست احتمال حضورش در جام جهانی کم است اما باز کورسوی امیدی داشت که دعوت شود. البته با وجود رقبایی مثل کریم انصاری‌فرد، مهدی طارمی، سردار آزمون، رضا قوچان‌نژاد و کاوه رضایی طبیعی بود کارلوس کی‌روش از علی علیپور برای حضور در جام جهانی دعوت نکند.

پس از اعلام اسامی 35 نفره لیست تیم ملی زمزمه‌ها در اردوی پرسپولیس شروع شد. هر کس حرفی می‌زد. برخی خط خورده‌های این لیست را پیش‌بینی می‌کردند و برخی دیگر از عدم دعوت خود سخن می‌گفتند. در این میان اما یک بزرگتر و باتجربه پرسپولیس نصیحت برادرانه‌ای به تمام بازیکنان دعوت نشده کرد: «علیه کارلوس کی‌روش مصاحبه نکنید که عواقب بدی دارد!»

این توصیه و حرف بزرگتر پرسپولیس چندان هم بیراه نیست. خاطرتان باشد در آستانه جام جهانی 2014 برزیل و به دلیل اختلاف با زلاتکو کرانچار، سرمربی وقت سپاهان اصفهان، کارلوس کی‌روش دو بازیکن آن تیم را خط زد. همچنین محمدرضا خلعتبری هم از فهرست آخر اعزامی به برزیل خط خورد. در این میان امید ابراهیمی که به رغم شایستگی از اعزام به جام جهانی برزیل بازماند اما سکوت اختیار کرد. ابراهیمی بر خلاف شجاع خلیل‌زاده و محمدرضا خلعتبری علیه کارلوس کی‌روش مصاحبه نکرد و عاقبت به خیر شد!

امید پس از جام جهانی 2014 در تمامی لیست‌های کی‌روش حضور داشت اما خلعتبری و خلیل‌زاده دیگر هرگز به تیم ملی دعوت نشدند!