به گزارش افکارنیوز،

محمد محمدی درباره دیدار برگشت دو تیم استقلال و ذوب آهن اصفهان در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا که با برتی آبی پوشان تهرانی به پایان رسید، اظهار داشت: بازی حساسی بین دو نماینده از فوتبال کشورمان برگزار شد. فکر می‌کنم از لحاظ فوتبالی چه در بازی رفت و چه در بازی برگشت استقلال موقعیت‌های زیادی نسبت به تیم ذوب آهن خلق کرد و توانست به مرحله بعد صعود کند.

وی افزود: در بازی رفت ذوب‌آهن هوشمندانه بازی کرد، اما در بازی دیشب فشار هواداران استقلال و موقعیت شناسی و خلق موقعیت‌هایی که استقلال انجام داد و یک تمام کننده مثل تیام توانست نتیجه دلخواه را برای شاگردان شفر کسب کند.

دروازه بان سابق استقلال همچنین گفت: از یک طرف خوشحال هستم یک تیم ایرانی به مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد و از طرفی هم باعث ناراحتی است که یکی از نمایندگان شایسته کشورمان حذف شد، اما از لحاظ فوتبالی نتیجه خوبی رقم خورد و تیمی که شایسته بود پیروز میدان شد و به مرحله یک چهارم نهایی صعود کرد.

محمدی همچنین درباره تیام، مهاجم استقلال که در بازی شب گذشته هت‌تریک کرد، اظهار داشت: فکر می‌کنم تیام یکی از تاثیرگذارترین و کامل‌ترین بازیکنان خارجی چند دهه اخیری بوده که به فوتبال ایران آمده است. تیام چه از لحاظ قدرت بدنی چه از لحاظ خلق موقعیت و ضربات آخری که یک فوروارد باید داشته باشد، ویژگی‌های لازم را داراست و باید این نکته را هم در نظ بگیریم که این بازیکن خیلی خوب توسط بازیکنان خط میانی استقلال مثل جباروف، امید ابراهیمی و... تغذیه می‌شود و ضربات آخر را به خوبی می‌زند.

وی ادامه داد: شما نگاه کنید گل دوم این بازیکن یکی از بی‌نظیرین گل‌هایی بود که تا به حال دیده بودیم یا گل سومی که به ثمر رساند خودش حرکت را شروع کرد و به وریا که به خوبی نفوذ کرد پاس داد و سپس خود را در موقعیتی قرار داد که بتواند ضربه آخر را به خوبی بزند. اگر مهاجمی غیر از تیام بود وقتی که غفوری نفوذ کرده بود وارد شش قدم می‌شد و نمی‌توانست گلزنی کند اما او با فرصت طلبی که یک مهاجم دارد پشت مدافعان ایستاد تا پاس رو به عقب هم تیمی‌اش را با موقعیت شناسی خوب تبدیل به گل کند.

محمدی همچنین افزود: باید از فرد یا افرادی که تیام را به فوتبال ایران معرفی کردند واقعا تشکر کرد. ما همیشه به این قضیه گله‌مند بودیم که بازیکنان خارجی که به فوتبال ایران می‌آیند کیفیت لازم را ندارند و واقعا هم این قضیه وجود داشت البته در چند مورد خاص دو سه بازیکن خارجی خوب در فوتبال ایران وجود داشتند، ولی باز هم می‌گویم از کسانی که تیام را به فوتبال ایران معرفی کردند باید یک تشکر ویژه کرد.

دروازه‌بان سابق استقلال همچنین در مورد احتمال برخورد استقلال پرسپولیس در مرحله بعدی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا گفت: واقعا اگر این دو تیم در مرحله بعد با هم برخورد کنند اتفاق بدی است، اما از لحاظ فوتبالی و اوج حساسیت برای تماشاگران می‌تواند جذاب باشد. به نظر من تا آنجایی که می‌توانند باید این دو تیم بالا بروند همانطور که می‌دانیم یک تیم از غرب و یک تیم شرق به فینال می‌روند، اما چه بهتر که این دو تیم در مرحله یک چهارم با هم برخورد نکنند و حداقل در مرحله نیمه نهایی برگزار کننده یک دربی آسیایی باشیم تا ثابت شود فوتبال ایران در چه سطحی قرار دارد. اگر دو تیم با هم برخورد کردند امیدوارم بازی قوی و محکم و جذابی را از خود به نمایش بگذارند.