به گزارش افکارنیوز،

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در گزارشی به حضور هواداران در تمرینات اخیر تیم ملی ایران در روسیه پرداخته و هواداران را عامل روحیه بخشی برای ایران دانسته است.

ای اف سی نوشت: بازیکنان تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران که در اولین جلسه تمرینی خود در مسکو با حضور هواداران روحیه گرفتند؛ در انتظار سوت آغاز رقابت های جام جهانی 2018 هستند.

ایران به عنوان اولین تیمی که وارد روسیه شد، روز شنبه در ورزشگاه استروگینو یک جلسه تمرینی یک ساعته برگزار کرد که حضور هواداران انگیزه مردان کارلوس کی‌روش را که منتظر اولین بازی‌شان در گروه B مقابل مراکش در روز 15 ژوئن هستند، دو چندان کردند.

وحید امیری در این باره به سایت AFC گفت: من خوشحالم که هواداران را می‌بینم. این واقعاً به ما انرژی می‌دهد. من مطمئنم که حمایت هواداران برای ما در جام جهانی یک امتیاز خواهد بود.

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در ادامه می نویسد: تیم ملی همیشه از  جانب هواداران فوق‌العاده‌اش برای بازی‌هایی که در تهران دارد قدرت می‌گیرد و تماشاگران زیادی را به ورزشگاه می کشاند.

در روسیه هم این تیم به حمایت هوادارانش برای نتیجه گرفتن در گروهی سخت نیاز خواهد داشت. زیرا بعد از بازی با مراکش ، آنها با اسپانیا، قهرمان جام جهانی 2010 ، و سپس پنج روز بعد با پرتغال قهرمان یورو 2016 رو برو خواهند شد.

اما تیم ملی روی بازی اولش متمرکز شده است زیرا کسب سه امتیاز از مراکش شروعی بی‌عیب و نقص در مسیر اولین صعود ایران به مرحله حذفی جام جهانی خواهد بود.

روزبه‌چشمی در این باره به سایت AFC می‌گوید: ما تمام تلاش‌مان را می‌کنیم که اولین بازی‌مان را مقابل مراکش ببریم. تمرکز ما در حال حاضر فقط روی اولین بازی است.

در بخش پایانی گزارش با اشاره به پیروزی تیم ملی برابر لیتوانی،آمده است: ایران بعد از پیروزی یک برصفرش برابر لیتوانی در آخرین بازی دوستانه اش در روز جمعه، روحیه گرفته است . در آن بازی کریم انصاری‌فرد گل پیروزی بخش را زد.

قهرمان سه دوره جام ملت‌های آسیا، برای دومین بار پیاپی، خیلی آسان به جام جهانی صعود کرد و در 10 مسابقه انتخابی شکستی نداشت.

آن ها در ورزشگاه «نیژنی نووگورود» به مصاف مراکش می روند و سپس برای رویارویی با اسپانیا راهی کازان خواهند شد و برای قرار گرفتن مقابل پرتغال در آخرین دیدار مرحله گروهی خود به شهر سارانسک سفر خواهند کرد.