به گزارش افکارنیوز،

جانی اینفانتینو پس از پایان جلسه امروز (یکشنبه) شورای فیفا در مسکو گفت: موافقت کردیم تا سیستم محاسبه رنکینگ فیفا تغییر کند. ما می‌خواهیم تا فرمول جدید و منطقی‌تری را پس از جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه معرفی و فعال کنیم. ایمان داریم که سیستم جدید رنکینگ فیفا متعادل‌تر خواهد بود.

رئیس فیفا درباره تعداد تیم‌های جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و پیشنهاد کنفدراسیون کونکاکاف مبنی بر افزایش آن به ۴۸ تیم نیز اظهار داشت: در حال حاضر تعداد تیم‌ها ۳۲ تیم است. تصمیم گرفتیم تا مدیریت فیفا همچنان با قطر در این رابطه در تماس باشد و سپس وارد بحث عملیاتی خواهیم شد. هنوز خیلی زود است تا در خصوص افزایش تیم‌های جام جهانی ۲۰۲۲ در کنگره روز سه‌شنبه فیفا در مسکو بحث کنیم. نمی‌دانم قطر میزبان ۴۸ تیم خواهد بود یا خیر، زیرا در این صورت باید ۱۲ تا ۱۴ ورزشگاه را در اختیار داشته باشد. باید ابتدا با قطری‌ها صحبت کنیم و این مشکل پیش از رقابت‌های انتخابی حل شود.

اینفانتینو سپس با اشاره به تیم ملی فوتبال سوریه گفت: امیدوارم تیم ملی فوتبال سوریه در دوره بعدی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در کشورش میزبان باشد و بازی‌های خانگی را برگزار کند. البته ما هنوز درخواستی از سوریه در این رابطه نداشته‌ایم.

رئیس فیفا درباره جلسه‌های عملیاتی فیفا در طول جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه نیز گفت: نه، هیچ جلسه عملیاتی نخواهم داشت. فقط لذت بردن از این رقابت‌ها و خوشحالی‌اش برای ما مانده است. صحبت‌هایی با رئیس جدید کمیته سازماندهی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه (آرکادی دوورکوویچ) کردم. ملاقاتی نیز با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه داشتم و با هم فوتبال بازی کردیم.

اینفانتینو در مورد پایان دوره ریاستش بر فیفا در سال ۲۰۱۹ میلادی و اینکه تصمیمی برای نامزدی دوباره دارد یا خیر، گفت: نمی‌دانم. هنوز تصمیمی نگرفته‌ام.