به گزارش افکارنیوز،

محمود کلهر در رابطه با بازی تیم ملی در جام جهانی مقابل تیم ملی مراکش اظهارداشت: تیم مراکش بسیار قدرتمند است و در تمام نقاط زمین مهره‌های تاثیرگذاری دارد و از نظر فیزیکی هم بسیار خوب هستند. اگر کی‌روش بتواند از نفرات و چیدمان خوبی در بازی با مراکش بهره ببرد می‌توانیم مقابل این تیم نتیجه خوبی را کسب کنیم.

وی درخصوص شرایط تیم ملی کشورمان برای بازی مقابل مراکش هم عنوان داشت: تیم ملی کشورمان شرایط خوبی دارد و یکی از برترین قدرت‌های آسیا به شمار می‌رود. اگر می‌خواهیم مقابل مراکش برنده باشیم باید در زمین خودمان جمع بازی کنیم. ما دارای بازیکنانی هستیم که دارای تکنیک و دوندگی بسیار خوبی هستند و از فضا‌هایی که مراکش موقع حمله کردن روی دروازه ما ایجاد می‌کنند می‌توانند استقفاده ببرند به شرطی که ما با آرامش بیشتری بازی کنیم و مالیکت توپ و زمین را در اختیار مراکش قرار ندهیم.

پیشکسوت فوتبال ایران در پاسخ به این سوال که ما در مقابل تیم‌های آفریقایی 2 بار بازی کردیم و هر دو با نتیجه مساوی به پایان رسیده و بازی با مراکش چه تفاوتی با بازی با تیم‌های نیجریه و آنگولا دارد، تصریح کرد: شما ببینید در جام جهانی قبلی مقابل نیجریه چه بازی انجام دادیم. ما یک بازی بسته که کمترین موقعیت گل را داشت و شاید می‌توان گفت موقعیت گلی به وجود نیاوردیم، ولی در بازی بعدی مقابل آرژانتین اعتماد به نفس داشتیم و بچه‌ها نترس بازی کردند و دیدید که چقدر خوب خلق موقعیت ایجاد کردیم.

کلهر ادامه داد: تیم‌های آفریقایی از نظر ذهنی و هوش از بازیکنان ما عقب‌تر هستند. باید تاکتیک درستی استفاده کنیم مقابل مراکش اگه این کار صورت بگیرد می‌توانیم از نقاط ضعف مراکش استفاده کنیم. ما مقابل همان آنگولا در جام جهانی ۲۰۰۶ هم بد نبودیم و بازی خوبی اراپه دادیم و می‌توانستیم برنده بازی باشیم، ولی اگر مقابل مراکش با قدرت بازی کنیم و همانطور که گفتم از نقاط ضعف‌شان استفاده کنیم می‌توانیم برنده بازی باشیم.

وی در پایان صحبت‌های در پاسخ به این سوال که آیا کی روش درون دروازه از امیر عابدزاده یا علیرضا بیرانوند استفاده خواهد کرد، اظهار داشت: به نظر دروازه‌بانان تیم ملی شرایط یکسانی دارند، خوشبختانه امیر عابدزاده همانطور که می‌دانید پدرش احمدرضا عابدزاده یکی از بهترین دروازه‌بانان آسیا بوده و با او کار کرده است و اگر بازی‌های عابدزاده را در پرتغال دیده باشید امیر کمترین اشتباه را در باشگاه ماریتیمو داشته است. اما به نظر من از این سه گزینه بهترین گزینه دروازه‌بانی است که بیشترین تعداد بازی را انجام داده که فکر می‌کنم کی‌روش از علیرضا بیرانوند استفاده کند، ولی به نظر من امیر عابدزاده گزینه بهتری برای قرار گرفتن درون چارچوب دروازه تیم ملی ایران در جام جهانی است.