به گزارش افکارنیوز،

محمد نصرتی بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران، درخصوص اولین دیدار ایران مقابل مراکش در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و اینکه چه نتیجه‌‌ای رقم می‌خورد، اظهار داشت: همیشه در هر رقابت‌های بزرگی بازی اول بسیار سخت است، مخصوصاً جام جهانی که حال و هوای خاص خودش را دارد، اما با توجه به اینکه من بازی‌های ایران را نگاه کردم، به نظرم شرایط بازیکنان تیم ملی در حال حاضر بسیار خوب است. وقتی بازی ترکیه را دیدم متوجه شدم که بازیکنان آمادگی بدنی بالایی دارند. بازی‌های دوستانه خوبی برگزار کردند. با این شرایط می‌توانیم مقابل مراکش نتیجه خوبی کسب کنیم.

وی در ادامه تأکید کرد: همیشه نکات ریز در رقابت‌های بزرگ بسیار تأثیرگذار است، حضور هواداران ایرانی هم در ورزشگاه می‌تواند به بازیکنان روحیه خوبی بدهد، باید حمایت هواداران ایران بر تماشاگران مراکش غلبه کند تا بازیکنان روحیه بگیرند و به فکر پیروزی باشند.

مدافع سابق تیم ملی فوتبال ایران در ادامه در خصوص شرایط دفاع تیم ملی ایران و اینکه نبود سیدجلال به عنوان یک رهبر و بازیکن باتجربه تا چه حد می‌تواند تأثیرگذار باشد؟ به نظر من کی‌روش از هر مربی و هر کارشناسی شناخت بیشترین نسبت به بازیکنان تیم ملی ایران دارد، چراکه ۷ سال در فوتبال ایران حضور داشته، با سیدجلال هم کار کرده است و کاملاً او را می‌شناسد، ولی باید به سلیقه کی‌روش احترام گذاشت؛ چراکه او با تیم ملی نتیجه خوبی کسب کرده است. ما نمی‌دانیم کی‌روش چه تفکراتی را زیرنظر دارد. پس باید به او احترام گذاشت. مطمئناً حضور سید جلال یا ووریا غفوری یا سایر بازیکنانی که در تیم ملی حضور ندارند، می‌توانست تأثیرگذار باشد اما همیشه شرایط خوب بازیکنان ملاک دعوت شدن  به تیم ملی نیست. بعضی وقت‌ها سرمربی به دنبال تفکرات تاکتیکی است که آن را پیاده کند.

وی در پایان در خصوص اینکه تیم ملی ایران در گروه B رقابت‌های جام جهانی چند امتیاز کسب می‌کند، گفت: به نظر من تیم ایران شانس صعود ندارد و احساس من می‌گوید که در این رقابت‌ها ۳ امتیاز کسب می‌کنیم، می‌توانیم مراکش را ببریم؛ چراکه تیم ایران نسبت به مراکش هماهنگ‌تر است. شاید بازیکنان مراکش از لحاظ فردی و فنی شرایط خوبی داشته باشند، اما بازیکنان تیم ملی ایران همدل هستند و حسم می‌گوید که می‌توانیم در بازی اول مقابل مراکش پیروز شویم.