به گزارش افکارنیوز،

علیرضا مرزبان در خصوص تقابل تیم ملی فوتبال ایران و مراکش اظهار داشت: طبیعتا بازی اول برای ایران و مراکش نقش تعیین کننده‌ای دارد و هر تیمی که امتیاز کسب نکند، شانسی برای صعود به مرحله بعد نخواهد داشت.

وی افزود: به نظر من بازی درگیرانه‌ای بین دو تیم ایران و مراکشخواهیم دید. آنها باتجربه هستند اما ما هم بازیکنان خوبی در اختیار داریم.

کارشناس فوتبال ایران همچنین درباره تقابل تیم ملی کشورمان در مقابل تیم‌های آفریقایی در جام‌های جهانی قبلی و کسب تساوی مقابل این تیم‌ها و آیا اینکه ایران می‌تواند این بار برنده بازی باشد، گفت: ما مقابل تونس یک بر صفر بازنده شدیم، آنها توانستند دو گل به پرتغال قهرمان یورو بزنند و با یک گل مقابل اسپانیا شکست خوردند. تیم‌های آفریقایی از نظر تاکتیکی، چون بازیکنانشان بیشتر درباشگاه‌های اروپایی رشد کرده‌اند و در فضایی بودند که فوتبال را به خوبی می‌شناسند، تیم‌های خوبی هستند و هیچ‌وقت نمی‌شود آنها را دست کم گرفت.

مرزبان ادامه داد: تیم ملی ایران اگر می‌خواهد در بازی اول مقابل مراکش پیروز از زمین مسابقه بیرون بیاید باید باروحیه و خونسرد بازی کند. اگر روز، روز خوب تیم ملی ایران باشد مطمئن باشید شاگردان کی‌روش با دست پر از زمین مسابقه بیرون خواهند آمد.

وی درخصوص اینکه به نظرش کی‌روش چه کسی را درون دروازه تیم ملی در جام جهانی قرار خواهد داد، اظهار داشت: ما خارج از اردو و تمرین تیم ملی هستیم و نمی‌دانیم تفکرات کی‌روش چیست، اما نقش دروازه‌بان خیلی تاثیرگذار است. اگر یک دروازه‌بان در اردو، در زمین مسابقه، در زمین تمرین و در میان هم تیمی‌هایش محبوب باشد از نظر روحی خیلی می‌تواند برای بازی موثر باشد.