به گزارش افکارنیوز،

حمید درخشان در خصوص دیدار تیم ملی فوتبال ایران مقابل مراکش،اظهار داشت: بازی اول همیشه سخت است، نه تنها برای تیم ملی ایران بلکه برای تمام تیم‌های ملی اینگونه خواهد بود. شرایط مراکش خیلی خوب و می‌توان گفت بهتر از ما است، چون این تیم بازی‌های تدارکاتی بیشتری از ما داشته است، ولی در مجموع هیچ چیز در جام جهانی قابل پیش‌بینی نیست.

وی افزود: نمی‌توانیم بگوییم مراکش چون تدارکات بهتری داشته برنده بازی مقابل ایران خواهد بود، به دلیل اینکه تیم ملی ایران هم تیم بسیار خوبی است و کی‌روش تیم جوانی را در اختیار دارد.

پیشکسوت فوتبال ایران در واکنش به این موضوع که ایران در دو دوره قبلی حضور خود در جام جهانی با تیم‌های آفریقایی نیجریه و آنگولا همگروه بوده و مقابل هر دو تیم هم نتیجه مساوی کسب کرده، گفت: درست است که ما دو بار مقابل تیم‌های آفریقایی قرار گرفته‌ایم و به نتیجه تساوی دست پیدا کرده‌ایم، اما بازی با مراکش فرق می‌کند و تیم ملی ایران تیم دست و پابسته‌ای نیست. ما بازی خوبی مقابل این تیم آفریقایی انجام خواهیم داد. تیم ما توانایی انجام دادن بازی خوب را دارد و از نظر روحی و روانی در روز بازی مقابل مراکش اگر در شرایط خوبی قرار داشته باشیم می‌توانیم موفق عمل کنیم و نتیجه بگیریم.

درخشان در پاسخ به این سوال که آیا در بازی اول باید شاهد بازی هجومی از تیم ملی ایران باشیم یا دفاعی، اظهار داشت: اولین امتیاز در اولین مسابقه در جام جهانی خیلی مهم است و فرقی نمی‌کند که هجومی بازی کنیم یا دفاعی، مهم سه امتیاز بازی و یا یک امتیاز در اولین بازی‌مان باید باشد.

وی در پایان صحبت‌هایش درخصوص اینکه کی‌روش درون دروازه از امیر عابدزاده استفاده خواهد کرد یا علیرضا بیرانوند تصریح کرد: این برمی‌گردد به شرایط تمرینات و نظر سرمربی تیم ملی، اما از نظر من تیم ملی مراکش، چون هم در خط حمله و هم در خط دفاع از بازیکنان قد بلندی بهره می‌برد و در این زمینه تبحر خاصی دارد، استفاده از بیرانوند معقول‌تر است، ولی با این حال نظر کی‌روش نظر نهایی خواهد بود که از کدام دروازه‌بان استفاده کند.