به گزارش افکارنیوز،

سعودی ها پس از 4 حضور پیاپی از سال 94 تا 2006، غیبتی دوازده ساله در این مسابقات داشتند اما سال گذشته در مرحله مقدماتی بالاتر از تیم های مدعی استرالیا و امارات قرار گرفتند و راهی جام جهانی شدند.

شاهین‌های سبز، در 4 دوره ای که به جام جهانی راه یافتند، نتایج خیلی خوبی کسب نکردند و بهترین عملکردشان در جام 94 آمریکا رقم خورد. جایی که توانستند از سد بلژیک و مراکش بگذرند و به مرحله بعدی برسند. البته در یک هشتم نهایی، سوئد با نتیجه 3-1 عربستان را مغلوب کرد تا نماینده سبزپوش آسیا با 5 گل زده و 6 گل خورده، ایالت متحده را ترک کند.

4 سال بعد، سعودی ها تنها یک امتیاز از فرانسه کسب کردند. دو شکست برابر دانمارک و فرانسه با یک تساوی مقابل آفریقای جنوبی همراه شد تا عربستانی ها خیلی زود به کشور بازگردند. آن ها در این جام یک گل بیشتر از 94 خوردند و سه گل کمتر زدند.

اما بدترین نتایج در 2002 سراغ فرزندان صحرا آمد. خوردن 12 گل در سه مسابقه و متحمل شدن سه شکست، تصویری تلخ از جام کره و ژاپن را برای عربستان رقم زد. این تیم در برابر آلمان 8 گل خورد تا یکی از سنگین ترین شکست ها را تجربه کند.

در آخرین دوره پیش از غیبت طولانی مدت، بار دیگر نتایج ضعیف سراغ نماینده آسیا آمد و آن ها تنها یک امتیاز به دست آوردند. در 2006 تیم ملی عربستان در آلیانز آرنا یک امتیاز از تونس گرفت، 4 گل از اوکراین خورد و در نهایت، به نتیجه آبرومندانه 1-0 مقابل اسپانیا رسید.

اکنون شاید خوان پیزی تلاش می کنند دهمین گل ادوار جام جهانی شان را مقابل میزبان جام جهانی و در بازی افتتاحیه به ثمر برسانند و در این راه به ساق های محمد شهلاوی بیش از هرکس دیگری امیدوارند.