به گزارش افکارنیوز،

خبرنگاران ایرانی بعد از حضور در نشست خبری قصد داشتند در تمرین تیم ملی شرکت کنند که ابتدا به آن‌ها گفته شد هم می‌توانید از آسانسور استفاده کنید و هم از پله‌ها.

* بعد از اینکه آسانسور سرعت بسیار کمی داشت خبرنگاران ایرانی ترجیح دادند از پله‌ها زودتر به محل تمرین برسند که گفته شد جایگاه خبرنگاران در طبقه هفتم ورزشگاه است و بعد از طی کردن ۶ طبقه یکی از مسئولان امنیتی مانع حضور خبرنگاران شد و گفت: نمی‌توانید از پله‌ها بروید و در نهایت بعد از چانه‌زنی‌های بسیار زیاد خبرنگاران توانستند به طبقه هفتم برسند.

* تمرینات تیم ملی با صحبت‌های کی‌روش برای بازیکنان آغاز شد.

* قبل از شروع تمرین چمن ورزشگاه آبیاری شد و در تمرین حمیسی مسئول حراست فدراسیون فوتبال حاضر شد.

* دروازه‌بان ایران با لباس قرمز در تمرین حضور دارند و بازیکنان ایرانی همگی مشکی‌پوش هستند.

* قبل از آغاز تمرین یک حلقه اتحاد در کنار زمین تشکیل شد و همه بازیکنان، کادر فنی بعد از این حلقه اتحاد فریاد زدند ایران، ایران، ایران؛ خدا، خدا، خدا.

* سپس بازیکنان و دروازه‌بانان به قسمتی از زمین رفتند تا زیر نظر مربی دروازه‌بانان تمرینات خود را پیگیری کنند و بازیکنان دیگر زیر نظر مربی بدنساز مشغول به گرم کردن بدن‌هایشان شدند.

* خبرنگارانی از کره جنوبی در این تمرین حضور دارند.

* جایگاه خبرنگاران استادیوم سن پترزبورگ در طبقه هفتم ورزشگاه قرار دارد و یک جایگاه بسیار وسیع و بزرگ است و بیش از ۷۰-۸۰ خبرنگار می‌توانند در آن حضور داشته باشند.

* مسئولین فیفا اجازه گرفتن عکس و فیلم به خبرنگاران حاضر در جایگاه را نمی‌دهند.

* این ورزشگاه ۲ اسکوربورد بسیار بزرگ دارد.

* پرچم هر دو کشور ایران و مراکش به همراه فیفا در ورزشگاه به اهتزاز درآمده است.

* یکی از مسئولین فیفا به خبرنگاران ایرانی به زبان فارسی خوش‌آمد می‌گفت و به آن‌ها اعلام می‌کرد او اهل آذربایجان است و از دیدن ایرانی‌ها بسیار خرسند است.

* تدابیر شدید امنیتی برای برگزاری نشست خبری و همچنین تمرین هر دو تیم در نظر گرفته شده و تمامی وسایل خبرنگاران از گیت امنیتی عبور داده شده و وسایل آن‌ها مورد بازرسی دقیق قرار می‌گیرد.

* بازیکنان بعد از گرم کردن بدن‌هایشان به گروه‌های دو نفره تقسیم شده و کار با توپ را آغاز کردند؛ کارلوس کی‌روش از پایین زمین خبرنگاران را نگاه می‌کند.

*پس از ۱۵ دقیقه، خبرنگاران حاضر در محل تمرین به بیرون هدایت شدند.

*تیم ملی فوتبال ایران فردا در نخستین دیدار خود در رقابت‌های جام جهانی با پیراهن سفید رنگ به مصاف مراکش می‌رود.