وحید امیری که یکی از ستاره‌های ایران در بازی با مراکش در جام جهانی بود، حالا مصمم‌تر از قبل می‌خواهد بازی‌هایش را ادامه بدهد و طبیعی است بعد از این جام، پیشنهادات خوبی نیز به دستش برسد و هوای ترک سرخپوشان نیز به سرش بزند. البته در پایان آخرین بازی پرسپولیس در فصل هفدهم مقابل الجزیره امارات، علیرضا بیرانوند دروازه‌بان سرخپوشان این موضوع را رسانه‌ای کرده بود که امیری می‌خواهد از جمع سرخپوشان جدا شود، اما طی یک ماه گذشته، هر مصاحبه‌ای از قول حمیدرضا گرشاسبی سرپرست باشگاه و برانکو ایوانکوویچ سرمربی این تیم خواندیم، محتوای آن، حفظ وحید و تمدید قراردادش بود.

ماجرا، اما حالا پیچیده‌تر شده است. امیری قبل از شروع جام جهانی، از لیگ قطر پیشنهادی ۹۰۰ هزار دلاری داشت و البته از لیگ‌های یونان و بلژیک نیز برایش دعوتنامه آمده بود، ولی او تصمیم گرفت بعد از جام جهانی، انتخاب خود را رسانه‌ای کند. در این مدت، پرسپولیسی‌ها نیز وحید را تحت فشار قرار دادند که بهتر است در تیم بماند، اما این بازیکن به دنبال آن بود تا شاید با دریافت مبلغی بیش از قراردادش که طی دو فصل گذشته توسط یکی از هواداران پرسپولیس به حسابش واریز شد، راضی به ماندن شود، اما انگار خبری از آن ۷۰۰ میلیون تومان هم نیست!

از سوی دیگر، یکی از نزدیکان باشگاه به ما گفت: «برای وحید سخت است که لژیونر شود، چون به خانواده اش وابسته است و بازی در تهران و پرسپولیس را ترجیح می‌دهد به خصوص که ممکن است به خاطر زبان انگلیسی هم به مشکل بربخورد. امیدواریم وحید همه جوانب را بسنجد و قراردادش را با ما تمدید کند، اما اگر این اتفاق رخ نداد، پر کردن جای خالی اش واقعاً برای‌مان سخت می‌شود.»

حالا مشخص نیست وحید چه انتخابی خواهد داشت، اما آنچه که می‌توان در موردش صحبت کرد؛ این است که مدیران باشگاه و به خصوص شخصِ برانکو روی قول وحید حساب ویژه‌ای باز کرده‌اند و تا حد زیادی مطمئن هستند او در پرسپولیس می‌ماند.