به گزارش افکارنیوز،

البته بیم آن می‌رود که وحید امیری و علیرضا بیرانوند نیز به یکی از پیشنهادات خارجی خود جواب مثبت داده و از پرسپولیس بروند، اما تا این لحظه، آن‌ها بازیکن پرسپولیس هستند. 

با این حال، برانکو اعتقاد دارد هر مشکلی هم در میان است، باید تیمش را برای قهرمانی بسازد. او قبل از شروع سفر کرواسی این موضوع را در جمع خبرنگاران تشریح کرده بود که پرسپولیس در فصل آینده کاری را انجام می‌دهد که هواداران بخواهند و هواداران نیز فقط دنبال قهرمانی هستند پس با همین منطق، سرخپوشان می‌خواهند تیم قدرتمندی داشته باشند. 

اردوی پرسپولیس در کشور کرواسی کم سر و صدا، اما با تلاش فراوان بازیکنان و کادر فنی در حال پیگیری است. از داخل این اردو، خبر جالبی به دست‌مان رسید. دو شب قبل، در زمان صرف شام، برانکو ایوانکوویچ، بازیکنانش را دور یک میز بزرگ جمع کرد تا برای‌شان صحبت کند. او در ابتدا، از اینکه پرسپولیسی‌ها با تمام وجودشان تمرین می‌کنند، از آن‌ها قدردانی کرد و سپس حرف‌هایی به زبان آورد که احساسی به نظر می‌رسید. برانکو گفت: «سالی که پیش روی ماست، توان اصلی و واقعی‌مان را نشان می‌دهد. همه ما می‌دانیم تیم پرسپولیس نسبت به لیگ‌های قبلی با چه مشکلاتی مواجه خواهد شد، اما باید بتوانیم خودمان را ثابت کنیم. این ما هستیم که می‌توانیم هواداران را شاد، غمگین، امیدوار یا ناامید کنیم.» 

برانکو که متوجه شد با این شروع خوب، تمام توجه و حواس بازیکنان را جلب کرده، بحث را به یک موضوع مهم‌تر کشاند و ادامه داد: «شما به من گفتید از باخت مقابل استقلال در بازی برگشت فصل قبل ناراحت هستید؛ حالا زمان بهتری به دست آمده تا خودتان را ثابت کنید. من می‌خواهم شما با روحیه‌ای فوق العاده به مصاف استقلال بروید و در همین سوپرلیگ خودتان را ثابت کنید. اگر این شهرآورد را ببرید و قهرمان شوید، هواداران نیز، شکست فصل قبل را فراموش خواهند کرد. شما تعیین‌کننده هستید و تفاوت‌ها را به وجود می‌آورید؛ اینکه فصل آینده قرار است ما مدعی قهرمانی باشیم یا باید قید قهرمانی را بزنیم. شما در بازی مقابل استقلال در سوپرجام، این پیام را به فوتبال ایران می‌دهید.» 

بعد از این حرف‌ها، بازیکنان پرسپولیس که حسابی احساساتی شده بودند، برای برانکو دست زدند و او را تشویق کردند. برانکو سپس روی صندلی خود نشست و از بازیکنان خواست شام‌شان را صرف کنند، اما پرسپولیسی‌ها در حال و هوای دیگری بودند. به این فکر می‌کردند که چه اتفاق مهمی رخ می‌دهد اگر بتوانند استقلال را قبل از شروع فصل شکست دهند. آن‌ها تیم قدرتمندی دارند حتی بدون فرشاد، صادق و البته مسلمان.