به گزارش افکارنیوز،

 دو تیم ملی فرانسه و بلژیک برای رسیدن به دیدار نهایی جام جهانی روسیه برابر هم به میدان رفتند.

فرانسه ۰ - ۰ بلژیک

داور: آندرس کن‌ها (اروگوئه)

ورزشگاه: سن پترزبورگ

گل: -

کارت زرد: -

کارت قرمز: -

ترکیب فرانسه: هوگو لوریس، بنجامین هاوارد، رافائل واران، ساموئل اومتیتی، پل پوگبا، آنتوان گریزمان، اولیویه ژیرو، کیلیان امباپه، انگولو کانته، بلیز ماتوئیدی، لوکاس هرناندس.

ترکیب بلژیک: تیبو کورتوا، توبی آلدرویلد، ونسان کمپانی، یان فرتونگن، اکسل ویتسل، کوین دی‌بروین، مروان فلاینی، روملو لوکاکو، ادن هازارد، موسی دمبله، ناصر چادلی.

نیمه نخست 

بازی کاملا متعادل و محتاطانه از جانب هر دو تیم آغاز شد و هیچ کدام از دو تیم رسیک حملات زودهنگام را نکردند.

بلژیک در دقایق ابتدایی بیشتر از فرانسه مالکیت توپ را در اختیار داشت و هافبک های این تیم بیشتر میل به نگه داشتن توپ و بازی داشتند. فرانسوی ها برعکس بیشتر به فکر سرعت دادن به بازی بودند و به محض صاحب توپ شدن به سمت دروازه بلژیک حمله می کردند.

در دقیقه 13 پوگبا با دریبل یکی دو بازیکن بلژیک ضدحمله ای سریع به راه انداخت اما امباپه نتوانست پاس طولی او را کنترل کند و در اختیار دروازه بان بلژیک قرار گرفت.

در دقیقه 15 ادن هازارد در محوطه جریمه فرانسه صاحب توپ شد اما شوتش با اختلاف بسیار کم از کنار دروازه لوریس به بیرون رفت.

شوت ناگهانی و سهمگین متوئیدی از پشت محوطه جریمه بلژیک در دقیقه 18 را کورتوا مهار کرد.

دقیقه 20 بلژیک بهترین فرصت را برای گلزنی از دست داد. هازارد از فاصله نزدیک در محوطه جریمه فرانسه شوتی به سمت دروازه فرانسه زد که با برخورد به مدافعان فرانسه با اختلاف بسیار کم به کرنر رفت.

بلژیک که در این دقایق بازی بهتری را به نمایش می گذاشت یک دقیقه بعد فرصت فوق العاده دیگری به دست آورد که شوت محکم دی بروینه را ، لوریس با واکنشی زیبا مهار کرد.

در دقیقه 31 فرانسه نیز یک موقعیت خوب به دست آورد. سانتر پاوارد را ، اولیویه ژیرو به ضربه سر زیبا روانه دروازه بلژیک کرد اما توپ با اختلاف کم به بیرون رفت.

فرانسه کم کم از زیر فشار بلژیک رها شد و مقابل دروازه این تیم خودنمایی کرد.

فرانسوی ها در دقیقه 34 فرصت خوب دیگری هم داشتند که باز ژیرو قدرش را ندانست. پاس عالی و عرضی امباپه را ، ژیرو نتوانست استفاده کند و ضربه خوبی به سمت دروازه بزند.

در دقیقه 40 باز هم درخشش امباپه فرصتی عالی برای خروس ها ایجاد کرد. پاس عالی امباپه برای پاوارد درون محوطه جریمه او را با کورتوا تک به تک کرد اما ضربه پاوارد را دروازه بان بلژیک با واکشنی فوق العاده با پا راهی کرنر کرد.

بلژیک نیمه دوم را نیز همچون نیمه نخست بهتر آغاز کرد اما فرانسه خیلی زود بازی را به تعادل کشاند.

در دقیقه 51 فرانسه به گل رسید. کرنر برای فرانسه اعلام شد و گریزمن ضربه کرنر را بلند روی دروازه ارسال کرد و ساموئل اومتیتی مدافع پیش کشیده خروس ها، با ضربه سر دروازه را باز کرد.

در دقیقه 56 فرانسه می توانست به گل دوم هم برسد. پاس بسیار زیبا و پشت پای امباپه برای ژیرو درون محوطه جریمه بلژیک به این بازیکن رسید اما شوت ژیرو را مدافع بلژیک با تکلی عالی برگشت داد.

بلژیکی ها پس از دریافت گل هجومی تر شدند و با ورود مرتنز به زمین به جای دمبله، سعی در جبران گل خورده داشتند. فرانسه نیز که عقب کشیده بود، بسیار خطرناک در ضدحملات عمل می کردند و به محض گرفتن توپ به سمت دروازه حریف حمله ور می شدند.

در دقیقه 65 سانتر خطرناک بازیکنان بلژیک از جناح راست را فلینی با ضربه سر خطرناک به کنار دروازه زد.

در دقیقه 80 شوت سهمگین ویتسل از راه دور را هوگو لوریس با واکنشی مناسب مهار کرد.

در دقیقه 88 بلژیکی ها از منطقه ای مناسب صاحب ضربه خطا شدند که دی بروینه توپ را روی دروازه ارسال کرد، انزونزی تازه وارد ضربه سر اول را زد اما با برخورد به بازیکن خودی به دست بازیکنان بلژیک افتاد و ضربه هازارد این بار نیز به مدافعان فرانسه برخورد کرد.

گریزمن در دقیقه 93 می توانست گل دوم را هم بزند اما شوتش را کورتوا مهار کرد.