به گزارش افکارنیوز،

مهدی ترابی در یک انتقال پرسر و صدا به پرسپولیس تهران پیوست، اما به دلیل بسته بودن پنجره نقل و انتقالات تابستانی این تیم بالاجبار باید نیم‌فصل اول را در تیم فعلی‌اش سایپا توپ بزند. همان‌طور که می‌دانید مهدی ترابی شماره ۹ را انتخاب کرد، اما پیش از او وحید امیری هم همین پیراهن را می‌خواست. مسئولان پرسپولیس به مهدی ترابی اعلام کردند در صورتی که وحید امیری در این تیم نماند و لژیونر شود، پیراهن شماره ۹ را به ستاره سایپا می‌دهند و همین اتفاق هم افتاد.
هرچند ترابی در سایپا هم شماره ۹ می‌پوشید، اما توصیه یک ملی‌پوش در انتخاب این پیراهن در پرسپولیس بی‌تأثیر نبوده است. شنیدیم مهدی طارمی که رابطه دوستانه‌ای با مهدی ترابی دارد، به بچه محل علی کریمی توصیه کرده است تا در پرسپولیس هم شماره ۹ خودش را بپوشد، چون خوش‌یمن است!
مهدی طارمی که فوتبالش را در پرسپولیس با شماره ۱۷ آغاز کرد در ادامه شماره ۹ پوشید و موفق شد با همین پیراهن ۲ فصل متوالی آقای گل ایران شود. مهدی ترابی هم که خودش علاقه زیادی به شماره ۹ دارد، با توصیه مهدی طارمی دیگر به این یقین رسید تا همین پیراهن را از مسئولان پرسپولیس درخواست کند.
پیراهن شماره ۹ پرسپولیس در گذشته‌های دور بر تن حمید درخشان رفته بود. درخشان هم یک هافبک فانتزی، تکنیکی و دریبل‌زن همچون مهدی ترابی بود که می‌توانست با حرکات خود یک ورزشگاه را به وجد بیاورد. حالا مهدی ترابی در پرسپولیس وارث این پیراهن شده است. یک هافبک جوان، ملی‌پوش، تکنیکی و دریبل‌زن که همچون علی کریمی تبحر خاصی در فوتسال داشته و فوتبالش را از کوچه پس‌کوچه‌های فردیس کرج آغاز کرده است.