به گزارش افکارنیوز،

مرتضی تبریزی در سال های گذشته بحث حضورش در استقلال مطرح بود اما این انتقال هرگز نهایی نشد تا امسال که باشگاه ذوب آهن در ازای دریافت مبلغ قابل توجهی حاضر شد رضایت نامه این بازیکن را صادر کند.

تبریزی صحبت های جذابی در مورد ترک ذوب آهن و حضور در استقلال انجام داد که در ادامه آن را می خوانید:

چطور شد به پیشنهاد استقلال پاسخ مثبت دادی؟

خب به هرحال استقلال تیم بسیار بزرگی است و پوشیدن پیراهن این تیم برای هر بازیکنی آرزو است. من هم خوشحالم آمدم و خیلی انگیزه دارم و امیدوار هستم در کنار هواداران بتوانم فصل فوق العاده ای را پشت سر بگذارم.

خیلی عجیب بود که باشگاه ذوب آهن حاضر شد رضایت نامه بازیکنی مثل تو را صادر کند. در این باره توضیح می دهی؟

من چون از قراردادم یک ساله مانده بود باشگاه ذوب آهن اقدامی حرفه ای کرد و ترجیح داد از انتقال من درآمد زایی کند.  این یک مساله طبیعی است که در کل دنیا انجام می شود و حق شان است که بخواهند از بازیکنانشان درآمد کسب کنند.

تو خودت دوست داشتی از ذوب آهن جدا شوی یا مدیران باشگاه ترجیح دادند تو را به تیمی دیگر بدهند.

نه من امسال خواستم فضای جدیدی را تجربه کنم. چند سال در ذوب آهن بودم و خاطرات خوبی دارم ولی این فصل تصمیم گرفتم جدا شوم.  هدفم اولم بازی کردن در بیرون از ایران بود ولی وقتی نشد، ترجیح دادم با تیم بزرگ استقلال قرارداد امضا کنم.

از زمانی که به استقلال قرارداد امضا کردی، برخوردها با تو چطور بود؟

به هرحال شرایط استقلال با تیم های دیگر متفاوت است. تلاشم را می کنم جواب این همه محبت هواداران استقلال را بدهم و برای این تیم بازیکن مفیدی باشم.

تو را خیلی ها جانشین تیام در استقلال می دانند. توقع گلزنی فشار را روی تو زیاد نمی کند؟

خب به هرحال این مسائل در استقلال همیشه هست. استقلال و هوادارانش توقع دارند مفید باشم و حق هم دارند. به نظرم گل زدن مهم نیست و مهم برد تیم است، یکی با زحمتش کمک می کند توپ به جلوی دروازه برود و یکی هم گل می زند و به نظر من ارزش هر دو یکسان است.

 

 

برای بازی با تراکتورسازی از نظر بدنی آماده هستی؟

بله  چون من کل پیش فصل را با ذوب آهن تمرین کردم. در این یک هفته هم که وقفه افتاد به صورت اختصاصی تمرین کردم و فکر نمی کنم مشکل خاصی برای حضور در بازی با تراکتورسازی داشته باشم. البته اینکه بازی کنم یا نه بستگی به نظر کادرفنی دارد.

خودت دوست داری در استقلال در کدام پست بازی کنی؟

من وینگر راست و چپ و مهاجم می توانم بازی کنم و هرکجا کادرفنی صلاح بداند بازی می کنم. زیاد فرق ندارد که در کدام پست بازی می کنم.

شماره پیراهن تو در استقلال مشخص شده است؟

نه هنوز مشخص نشده است. دنبال این موضوع نیستم و شماره نیست که درزمین بازی می کند. علاقه دارم شماره دلخواهم را بپوشم ولی اگر نشد هم مشکلی نیست.

شماره مورد علاقه ات 11 هست؟

بله من اگر شما اجازه بدهید شماره 11 را دوست دارم. (با خنده)

قبل از اینکه با استقلال قرارداد امضا کردی صحبتی با شفر کردی؟

بله من تلفنی با ایشان صحبت کردم و صحبت های خیلی خوبی بود. آقای شفر به من گفت خیلی می توانی به ما کمک کنی و من هم انگیزه زیادی دارم که این اتفاق بیفتد.

گریه های تو در بازی استقلال برابر ذوب آهن یکی از صحنه های قشنگ بازی را رقم زد.

جدایی از ذوب آهن خیلی سخت بود چون من نزدیک به 6 سال در این تیم بودم. با این تیم بردیم، باختیم و مساوی کردیم و گریه کردیم و خوشحال بودیم. شرایطم در این تیم شرایط  خوبی بود ولی دوست داشتم امسال جدا شوم. در این صحنه احساساتی شدم و نتوانستم جلوی گریه ام را بگیرم.

 

 

چرا در سال های قبل برای حضور در استقلال تلاش نکردی؟

به هرحال من پیشنهاد داشتم ولی قسمت نمی شد که بیایم اما امسال که پیشنهاد استقلال بدستم رسید تلاش کردم بیایم و خوشحالم که این اتفاق افتاد.

با گذشت 2 هفته از لیگ برتر پرسپولیس اختلافش را با استقلال 4 امتیاز کرده است. این موضوع شما را نگران نکرده است؟

 پرسپولیس هم تیم خوبی است ولی رقیب ما فقط این تیم نیست و پنج شش تیم مدعی هستند. زود است در مورد قهرمانی حرف بزنیم و هنوز هیچ چیز قطعی نیست.

فکر می کنی استقلال امسال می تواند مدعی جدی کسب عنوان قهرمانی باشد؟

بله. استقلال قطعا تیم بزرگی است و یکی از مدعیان خواهد بود. استقلال کمی دیر کارش را در نقل و انتقالات شروع کرد و بازیکنانی از این تیم رفتند ولی بازیکنانی  که مانده اند خوب هستند و همه تلاش می کنیم برای سربلندی استقلال بزرگ و می خواهیم به نتایج خوبی برسیم.

خیلی ها می گویند مبلغ قرارداد تو با استقلال نجومی است. این موضوع را تایید می کنی؟

نه اصلا. شاید قرارداد من از خیلی از بازیکنان تیم های دیگر کمتر باشد و به هیچ عنوان این مسائل که مطرح می شود درست نیست.