به گزارش افکارنیوز،

آرژانتین در رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ نمایش های ناامید کننده ای داشت و در نهایت با شکست مقابل فرانسه در مرحله یک هشتم نهایی، از دور رقابت ها کنار رفت و سامپائولی هم مدتی بعد برکنار شد.

فدراسیون فوتبال آرژانتین در حال حاضر لیونل اسکالونی و پابلو آیمار را به عنوان مربیان موقت برای هدایت آلبی سلسته معرفی کرده است و قرار است تا پایان سال ۲۰۱۸، مربی جدید معرفی شود. اکنون کلودیو تاپیا، رئیس فدراسیون فوتبال آرژانتین، تایید کرد که پپ گواردیولا یکی از گزینه های این فدراسیون بوده است.

او به خبرنگاران گفت:" ما به دنبال به خدمت گرفتن گواردیولا بودیم اما خیلی دشوار بود. نیاز به پول زیادی داشت. برای پرداخت دستمزد او، باید فدراسیون را گرو می گذاشتیم. و شاید آن موقع هم نمی توانستیم تمام پول او را بدهیم. ما می دانستیم که او مربی گرانی است اما فکر نمی کردیم تا این اندازه."

از دیگو سیمئونه و مائوریسیو پوچتینو هم به عنوان گزینه های فدراسیون فوتبال آرژانتین برای هدایت تیم ملی این کشور نام برده می شد؛ موضوعی که تاپیا تایید کرد.

" تنها کسی که ما با او صحبت کردیم، گواردیولا بود. ما حالا قصد داریم با سیمئونه، مارسلو گایاردو، پوچتینو و یک نفر دیگر که مدیران پیشنهاد کرده اند، صحبت کنیم."