به گزارش افکارنیوز،

برای رسیدن به عنوان قهرمانی دفاع مستحکم از هر چیز دیگری که فکرش را بکنید، مهم‌تر است. این نظر مرتضی فنونی زاده مدافع اسبق پرسپولیس تهران است که دیروز دقایقی با هم گپ زدیم. 
بازی‌های دو هفته اخیر پرسپولیس در لیگ برتر را مشاهده کردید؟
بله، هم مشاهده کرده و هم لذت بردم. پرسپولیس خیلی منطقی و در عین حال با قدرت حریفان خود را پشت سر گذاشته و صدرنشین لیگ برتر شده است. 
کمتر کسی فکر می‌کرد پرسپولیس پس از جدایی ۵ بازیکن کلیدی فصل گذشته خود بتواند دوباره اوج بگیرد و در فصل جاری هم مدعی اصلی قهرمانی نشان دهد؟
حق با شماست، اما این تیم با درایت و دانش برانکو شکل گرفته است. هر کس که در ترکیب اصلی قرار می‌گیرد به نحو احسن به وظایف خود عمل می‌کند و در قالب تاکتیکی قرار می‌گیرد، چون پرسپولیس یک تیم است. 
بی‌تعارف رمز اصلی موفقیت پرسپولیس چیست؟
به نظرم جدا از مربیگری و دانش برانکو و دستیارانش باید به خط دفاع مستحکم و دروازه پرسپولیس اشاره کنم. کلین‌شیت‌های متوالی که در همین فصل جاری هم دیده می‌شود، رمز اصلی موفقیت و قهرمانی پرسپولیس است. اگرپرسپولیس بتواند گل نخورد یا حداقل کم گل بخورد به احتمال زیاد در پایان فصل، سومین قهرمانی خود را هم جشن خواهد گرفت. 
برانکو در دو بازی اول پرسپولیس از بوژیدار رادوشوویچ استفاده کرد. فکر می‌کنید با وجود علیرضا بیرانوند بهتر نبود گلرملی‌پوش پرسپولیس در ترکیب اصلی قرارمی‌گرفت؟
این بستگی به نظر برانکو دارد. من در تمرینات تیم حضورندارم و به درستی نمی‌دانم علیرضا بیرانوند در چه شرایطی قرار دارد. بنابراین بهترین کسی که می‌تواند در این خصوص نظر بدهد خود برانکوست. خوشبختانه پرسپولیس دو دروازه‌بان سرحال و آماده در اختیار دارد که این مایه خوشحالی همه ماست. 
البته علیرضا بیرانوند با پیشنهادات خوب اروپایی مواجه شده و درخواست جدایی کرده است. آیا شما موافق رفتن او هستید؟
این مسئله هم مستقیم به باشگاه پرسپولیس و خود علیرضا بیرانوند ربط دارد. البته اگر پنجره نقل و انتقالات پرسپولیس باز بود شاید باشگاه و علیرضا بهتر تصمیم می‌گرفتند. راستی بیرانوند تا کی با پرسپولیس قرارداد دارد؟
 تا سال ۱۴۰۰
نمی‌دانم چه بگویم؟ باید خودشان یک تصمیم مناسب بگیرند. 
پرسپولیس این هفته با استقلال خوزستان در اهواز بازی دارد. خیلی‌ها تصور می‌کنند شاگردان برانکو به راحتی برابر میزبان به پیروزی می‌رسند. شما هم چنین نظری دارید؟
نه! زمانی هم که ما بازی می‌کردیم بازی دراهواز و خوزستان آسان نبود. اولین حریف پرسپولیس در اهواز گرماست و نباید این حریف را به هیچ عنوان دست‌کم گرفت.