به گزارش افکارنیوز،

امیررضا واعظ آشتیانی در خصوص قانون جدید بازنشستگی که باعث رفتن بسیاری از مدیران بازنشسته از ورزش خواهد شد، اظهار داشت: باید به قانون احترام گذاشت و امیدوارم این قانون برای همه مدیران یکسان باشد. البته برخی از مدیران ورزش کشور، افرادی تاثیرگذار هستند اما باید همه از قانون تمکین کنند.

وی ادامه داد: نکته مهم این است که قانون بازنشستگی به درستی اجرا شود. متاسفانه در گذشته برخی قوانین به درستی پیاده نشده و بیشترین ضعف ما هم در این است که گاهی اوقات قوانین به صورت سلیقه‌ای اجرا شده است.

قائم مقام سازمان تربیت‌بدنی وقت در خصوص این که با بازنشسته شدن تعداد زیادی از مدیران ورزشی،‌ آیا ورزش کشور با یک شوک روبرو نمی‌شود، تصریح کرد: فکر نمی‌کنم اینگونه شود، چون درصد قابل توجهی از مدیران بازنشسته با تفکرات دو دهه پیش فعالیت می‌کنند و همه داشته‌هایشان را عرضه کرده‌اند و چیز جدیدی برای عرضه ندارند.

واعظ آشتیانی افزود: اگر ما در ورزش کشور روزمرگی می‌بینیم به خاطر وجود همین مدیران است و فکر نمی‌کنم با عدم حضور آنها ورزش کشور دچار آچمز شود. چون بودن و نبود برخی از مدیران بازنشسته ورزش هیچ فرقی ندارد و مدیران متخصص و جوان‌تر باید به میدان بیایند. البته احتمالا برخی از این مدیران جوان دچار اشتباه خواهند شد که این مسئله به مرور حل خواهد شد. به نظر من با رفتن مدیران بازنشسته ورزشی، شرایط ورزش کشور بهتر خواهد شد.

وی در مورد این که آیا از نتایج کاروان ایران در بازی‌های آسیایی جاکارتا می‌توان عملکرد مدیران ورزش کشور مورد بررسی قرار داد یا خیر، خاطرنشان کرد: این که تصور کنیم هر نتیجه‌ای که در جاکارتا کسب شود نتیجه عملکرد مدیران فعلی ورزش کشور است نمی‌تواند درست باشد. مشکل این است که ورزش کشور به صورت گلخانه‌ای پیش می‌رود و این مسئله یک معضل بزرگ محسوب می‌شود. چون یک سیستم تعریف شده در ورزش کشور وجود ندارد.