به گزارش افکارنیوز،

علیرضا جهانبخش بعد از انجام اولین بازی رسمی برای برایتون که منجر به شکست 2-0 تیمش شد اظهار داشت:خیلی خوشحالم که اولین بازی ام را انجام دادم. متاسفانه بازی را باختیم اما همه چیز خوب بود و احساس خوب و زیبایی داشتم که بازی کردم. آخرین بازی رسمی که انجام داده بودم مربوط به جام جهانی می شد.

وی در ادامه افزود: ما به توانایی خودمان اعتقاد داریم و می دانیم که می توانیم کارهای خوبی انجام دهیم. صادقانه بخواهم بگویم بعد از این نتیجه جو خوبی در رختکن نداشتیم. باید سخت کار کنیم و این اصلا به این منظور نیست که تا الان سخت کار نکردیم. باید بیشتر سختی بکشیم و حرفهای سرمربی را گوش کنیم. بازی را باختیم و این اصلا خوب نیست و نا امید کننده است. اما نباید امتیازات بیشتری را بدین شکل از دست بدهیم. این کاملا مشخص است. ما باید از اینب ازی یاد بگیرم و به دیدارهای آینده فکر کنیم.

جهانبخش درباره رسیدن به آمادگی بعد از جام جهانی اذعان داشت: بعد از جام جهانی من در تعطیلات بودم. حدود ده روز با تیم تمرین کردم و زمان کوتاهی را همراه تیم بودم. این خیلی کوتاه بود تا به شرایط خوب برگردم و آماده بازی شوم. برای بازگشت به فرم همیشگی ام باید تلاش بیشتری کنم و هر روز در حال تمرین هستم تا این اتفاق سریع تر رخ بدهد. من فکر می کنم که نمایش خوبی در تیم خواهم داشت.

[32]

بازیکن ایرانی برایتون خاطرنشان کرد: امروز برای اولین بازی مشخص شد که چقدر مسائل فیزیکی در پرمیرلیگ حیاتی و مهم است. فیزیک و فوتبال را باهم در فقط در این لیگ می بینید. فرق اصلی فوتبال هلند و اینجا در همین مساله است. من 5 سال در آنجا بازی کردم. این بازی اول بود و مدتی طول می کشد تا به شرایط اصلی ام برسم و آن کاری که انجام می دهم را انجام می دهم.

وی همچنین بیان داشت: ما تیم جدیدی داریم که نفرات جدید از جمله من به تیم اضافه شده است و باید باهم هماهنگ تر شویم. تیم ما گروه خوبی را تشکیل داده است. بازیکنان باتجربه و جوان در کنار هم حضور دارند. ما در هفته های اینده بیشتر همدیگر را می شناسیم و مطمئنم که اینطور می شود.

جهانبخش در پایان درباره بازی با من یونایتد و لیورپول گفت: بازیکنان جدیدی که به لیگ جزیره می آیند دوست دارند با تیمهای بزرگی چون من یونایتد و لیورپول بازی کنند. البته من هم همینطور اما اصلا بازی های اسانی نیست. آنها نام های بزرگی هستند و آرزوی من بود که در این سمباقات بزرگ حضور داشته باشم. همه چیز ممکن است و من هم هیجان زده هستم و این کاملا مشخث است. در جام جهانی هم با تیمهای بزرگی بازی کردم اما در سطح باشگاهی  تجربه جدید و فوق العاده ای است.