به گزارش افکارنیوز،

تیم ملی فوتبال امید کشورمان با هدایت زلاتکو کرانچار باید در نخستین بازی شان در رقابت های بازی های آسیایی 2018 جاکارتا در ورزشگاه ویباوا موکتی، کیکارانگ به مصاف تیم ملی عربستان بروند.

شاگردان کرانچار با ترکیبی از بازیکنان زیر 21 سال باید به مصاف حریفان قدرتمند زیر 23 سال و با 3 سهمیه بازیکن بزرگسالان می روند و این درحالیست که فدراسیون فوتبال ایران برای کسب تجربه این بازیکنان برای مقدماتی المپیک 2020 قرار است با بازیکنان زیر 21 سال در بازی های آسیایی شرکت کند.

کرانچار همراه با تیم با انگیزه امید کشورمان در بازی های دوستانه اخیر عملکرد فوق العاده ای داشته و حضور بازیکنانی همچون مهدی امینی - امیر روستایی ( پیکان تهران )، محمد سلطانی مهر ( سایپا تهران )، یونس دلفی ( استقلال خوزستان )، محمد امین اسدی - شاهین عباسیان ( پرسپولیس تهران )،   مهدی قائدی ( استقلال تهران و ... می تواند بر آرزوی چند ساله فوتبال دوستان ایرانی رنگ واقعیت ببخشد و قهرمان بازی های آسیایی شوند. 

از سویی دیگر، نخستین حریف تیم ملی امید شاگردان زلاتکو، عربستان است. سرمربی این تیم سعد الشهری است. سعودی ها سابقه یک بار صعود به المپیک در سال 1966 را دارند و در بازی های آسیایی هم بهترین رده آنها به سال 2014 کره جنوبی باز می گردد که به مرحله یک چهارم نهایی صعود کردند.

بیشتر بازیکنان این تیم از تیم های الهلال، القادسیه و الاهلی هستند و تلاش می کنند تا رکورد حضور در مرحله یک چهارم نهایی بازی های آسیایی کره جنوبی را قطع کنند و به نیمه نهایی برسند.

ایرانی ها هم پس از دیدار با عربستانی ها باید در دیدارهای دوم و سوم با کره شمالی و میانمار بازی کنند.