به گزارش افکارنیوز،

امروز آخرین فرصت تعیین تکلیف بدهی باشگاه‌های ایرانی است که از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا تعیین شده و سرخابی‌ها که درگیر پرونده‌های زیادی بودند در این مدت تمام هم و غم‌شان توافق یک به یک با طلبکاران بود که در این مدت تعداد زیادی از آنها مختومه شد.

در این میان استقلال که شرایط راحت‌تری داشت توانست تقریباً با تمام نفرات طلبکار تسویه حساب کند و یا با آنها برای پرداخت معوقات به توافق برسد و خطری این تیم را برای حضور در رقابت‌های آسیایی 2019 تهدید نمی‌کند.

شرایط در اردوی سرخ‌ها اما کمی متفاوت است و سرخپوشان با وجود تعداد بالای پرونده‌های بدهی و کار دشواری که در پیش داشتند توانستند اکثر این پرونده‌ها را ببندند ولی 4 پرونده همچنان باز است و طلبکاران تا این لحظه حاضر به کنار آمدن با باشگاه نشدند و پرسپولیس را در آستانه یک دردسر بزرگ قرار داده‌اند.

از میان پرونده های مالی متعددی که باشگاه پرسپولیس با آنها روبرو بود و باید با طلبکاران توافق می کرد تنها چهار پرونده باقی مانده که نام سه بازیکن و یک مربی به چشم میخورد.

علی دایی، مسعود همامی، میثاق معمارزاده و محمد امین آرام طبع چهار طلبکار پرسپولیس هستند که حضور این تیم در رقابتهای لیگ قهرمان آسیا در فصل 2019 منوط به توافق با آنان است.

​تلاش‌های های تیم مدیریتی پرسپولیس و در راس آنها گرشاسبی تا به این لحظه نتیجه نداده و این چهار نفر به مدیران باشگاه اعلام کرده اند راضی با توافق نیستند و فقط در صورت دریافت تمام مبلغ بدهی رضایت خود را از پرسپولیس به َّAFC اعلام خواهند کرد.

حمیدرضا گرشاسبی به خوبی می‌داند در صورتی که این بحران را با موفقیت پشت سر نگذارد و نتواند با طلبکاران پرسپولیس تسویه حساب کند دردسر بزرگی برای او و باشگاه تحت مدیریتش ایجاد می‌شود و به همین دلیل او از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد بود تا این خطر بزرگ را به سلامت پشت سر بگذارد.

گرشاسبی و همکاران تا پایان وقت اداری امروز زمان دارند تا با این چهار نفر توافق کنند و مدارک مالی تسویه حساب با طلبکاران و مدارک پرسنلی خود را به ای اف سی ارسال کنند در غیر این صورت هر احتمالی ممکن است برای این تیم رخ دهد و حتی ممکن است تیم پرسپولیس از رقابت‌های فصل آینده لیگ قهرمانان کنار گذاشته شود.

در شرایطی که سرخپوشان با مشکلات مالی عدیده دست و پنجه نرم می‌کنند بعید به نظر می‌رسد توانایی مالی باشگاه به برآورده کردن خواسته این 4 نفر برسد و باید دید تدبیر گرشاسبی و تیم مدیریتی پرسپولیس برای این مشکل بزرگ چه خواهد بود.