به گزارش افکارنیوز،

حمید درخشان در خصوص بازی شب گذشته تیم ملی فوتبال برابر ازبکستاناظهار داشت: این اولین بازی تیم ملی بعد از جام جهانی فوتبال بود و برای شروع بازی بدی نبود اما باید تیم ملی بازی‌های تدارکاتی بیشتر و با تیم‌های قوی‌تری انجام دهد.

وی افزود: کادر فنی باید اشکالات تیم ملی را مرتفع کند تا با آمادگی کامل راهی جام ملت‌ها شود. مشکلاتی در خط حمله وجود دارد و تیم ملی نیاز به بازسازی در بخش‌هایی دارد. تیم ملی نباید در جام ملت‌ها دفاعی بازی‌کند و اگر تیم ما در رده‌بندی فیفا در آسیا اول است پس باید در زمین بازی هم تیم اول آسیا باشد. باید فوتبال رو به جلو بازی کنیم و نیاز به هماهنگی بیشتری بین بازیکنان تیم ملی در این زمینه وجود دارد.

پیشکسوت فوتبال ایران در مورد بازی‌های تدارکاتی تیم ملی تصریح کرد: در بازی با ازبکستان با کار انفرادی به گل رسیدیم و باید این کار در تیم ملی زیاد انجام شود. اگر می‌خواهیم تغییرات زیادی در تیم ملی داشته باشیم با این حریفان نمی‌توان کاری از پیش برد. باخت مقابل تیم‌های بزرگ اشکالی ندارد و باید نقاط ضعف را در این بازی‌ها شناسایی و برطرف کرد بنابراین بازی با تیم‌هایی همچون ازبکستان دردی از تیم ملی دوا نمی‌کند.

درخشان در مورد حضور کی‌روش به عنوان سرمربی تیم ملی اظهار داشت: یک مربی می‌تواند در ۳ سال، کار فنی در تیم ملی انجام دهد و کی‌روش حدود ۷ سال سرمربی تیم ملی ایران بوده است و فقط در اصلاح ساختار دفاعی تیم عملکرد خوبی داشته است. ما در دو جام جهانی حضور داشتیم و جز دفاع کردن کاری نکردیم و در نهایت هم حذف شدیم. با آمدن مربی خارجی باید نوع فوتبال تغییر کند و چیزی به فوتبال اضافه شود، اما چیزی به فوتبال ایران اضافه نشده و هر چیزی بوده فقط روی تعصب، غیرت و تلاش بازیکنان بوده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: کی‌روش بازیکنان خود را از قبل انتخاب کرده و دیگر بازیکنی از لیگ نمی‌گیرد و در مجموع بهتر است بعد از جام ملت‌ها ادامه کار با این مربی خاتمه یابد.