به گزارش افکارنیوز،

محمود یاوری درباره صحبت‌های اخیر کی‌روش بویژه اینکه گفته تیم ملی برای قهرمانی در جام ملت‌های امارات کارش سخت است، اظهار داشت: من خودم کار و تفکر کی‌روش را در زمین فوتبال قبول دارم اما یکسری از اقدامات این سرمربی مورد قبول هیچکس نیست. کی‌روش بعد از آنکه قراردادش را با فدراسیون فوتبال می‌بندد حرف هایش را می‌زند.

وی افزود: ظاهرا هزینه قرارداد کی‌روش، کادرفنی و اردو‌ها تا جام ملت‌های آسیا حدود ۴۰ میلیارد تومان شده است که البته فدراسیون فوتبال این رقم را تکذیب کرده اما به هرحال رقم بالایی باید باشد.

سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران در ادامه تصریح کرد: تیم ملی فوتبال از سال ۱۳۵۵ به این طرف موفق به کسب عنوان قهرمانی نشده و ما ۴ سال دیگر هم قهرمان نشویم، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ بهتر است به جای این هزینه‌های کلان و زیاد، چند مدرس خوب به ایران بیاوریم و سطح فنی بسیاری از مربیان داخلی را افزایش دهیم یا اصلا صرف ساخت یا بازسازی ورزشگاه‌ها کنیم تا از لحاظ سخت افزاری شرایط خوبی داشته باشیم.

یاوری ادامه داد: بار‌ها همین کی‌روش به ما گفته چرا زمین استاندارد در ایران ندارید، بهتر بود این هزینه‌ها برای تیم‌های پایه جوانان و نوجوانان می‌شد. اگر مسئولان ما این هزینه را براساس رفع معایب و سازندگی می‌گذاشتند بسیار مناسب‌تر بود.

سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال در ادامه اظهار داشت: روی حرف‌های من با کسانی است که کی‌روش را به ایران آوردند و با او قراردادبستند. بهتر بود حداقل از این مربی استفاده فنی می‌شد و اقدام به آموزش مربیان داخلی می‌کردیم. کی‌روش مربی حرفه‌ای و کاربلدی است و الکس فرگوسن در کتاب خاطرات خود بسیار از وی تعریف کرده است. بهتر بود این هزینه‌ها به شکل دیگر و در جای دیگر انجام می‌شد.

وی در ادامه تصریح کرد: این مربی در دو دوره پشت سرهم ما را به جام جهانی برده و این کار کوچکی نیست، به هر حال این حرف‌هایی که می‌زند از اخلاقیات و شگرد خاص او است که که در حال بهانه گرفتن است.

یاوری یادآور شد: من از همان روز اول گفتم که افرادی که کی‌روش را به مسئولان فدراسیون معرفی کردند به مربیان ایرانی توجه نکردند. بسیاری از این مربیان می‌توانستند عصای دست کی‌روش شوند و به او کمک کنند اما این مربی پرتغالی به آنها توجهی نکرد.

وی خاطرنشان کرد: ما از کی‌روش انتظاراتی داریم که باید برآورده شود. بالاخره بعداز حدود ۸ سال حضور در ایران و کار در تیم ملی باید بتواند یک جام برای ایران بیاورد و ما انتظارقهرمانی در جام ملت‌های آسیا را از او داریم. کی‌روش مربی بزرگی است و باید نتایج بزرگی هم با تیم ملی فوتبال ایران به ارمغان بیاورد.