به گزارش افکارنیوز،

سردار آزمون، مهاجم ۲۳ ساله تیم ملی فوتبال ایران و باشگاه روبین کازان روسیه که سابقه حضور در تیم روستوف را هم در کارنامه دارد، پس از پایان رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و تقابل با تیم‌های مراکش، اسپانیا و پرتغال، با انتشار پُستی اینستاگرامی مانند رضا قوچان نژاد از تیم ملی خداحافظی کرد و پس از آن که متوجه شد، سئول نشین‌ها (مسئولان فدراسیون فوتبال) برای حضور این بازیکن در تیم ملی به روبین کازان نامه نوشتند، با انتشار پستی بار دیگر تاکید کرد: "همیشه باعث افتخار من بوده و هستش، اما من الان نمیتونم حتی یک روز از خانواده عزیزم دور باشم و می‌خوام کنار خانوادم لذت ببرم. مرسی درک می‌کنید"

سپس فدراسیون فوتبال، اسامی بازیکنان تیم ملی فوتبال کشورمان را برای نخستین اردو‌ی آماده سازی و بازی با ازبکستان اعلام کرد که نام آزمون هم در آن دیده می‌شد اما او درحالیکه در تهران حضور داشت اما به جای حضور در اردوی تیم ملی در سالن‌های سینمای گنبد و تهران حاضر می‌ شد و فیلم " سریک " را تماشا می‌کرد و سپس در مقاطعی با کی روش و مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال جلساتی را برگزار و در پایان مقرر شد تا تصمیم گیری نهایی انجام شود.

حال با توضیحات کارلوس کی روش در برنامه 90 که بیان کرد، " این هیچ تفاوتی با اصول بنده ندارد و بلکه یک تصمیم بسیار خوب است. اتفاقی که در مورد رحمتی و عقیلی افتاد، تفاوت زیادی با سردار آزمون دارد.

رحمتی و عقیلی تصمیمات یک جانبه گرفتند که تیم را ترک کنند و در درجه اول سردار هیچ موقع تیم را ترک نکرد و سپس من اولین شخصی بودم که از ماجرای سردار مطلع شدم و مطمئناً من جزئیات را بیان نمی کنم. همچنین فیفا قوانینی دارد که این اجازه را به بازیکنان می دهد که از تیم ملی مرخصی بگیرند و آزمون نیز تمام مکاتبات حرفه ای و محترمانه را انجام داد و مقایسه قضیه رحمتی و آزمون مانند مقایسه فلفل و نمک است.

با شروع اردوهای جدید تیم ملی از 13 مهرماه ( 3 روز دیگر )، کی روش در صدد است تا بار دیگر آزمون را به تیم ملی دعوت کند و یکی از مسئولان فدراسیون فوتبال با تایید این خبر بیان کرد: کی روش و مهدی تاج جلسات خوبی داشتند و به نتایجی هم رسیدند و درحال بررسی این موضوع هستند. مشکل خاصی وجود ندارد و فهرست تیم ملی فوتبال به زودی اعلام می شود. 

حال باید دید با دعوت دوباره کی روش از آزمون، او بار دیگر در تمرینات حضور خواهد یافت یا خیر؟

تیم ملی فوتبال ایران قرار است در چارچوب دیداری تدارکاتی، 24 مهر در ورزشگاه آزادی به مصاف بولیوی برود.