به گزارش افکارنیوز،

استقلال به تازگی دو بازی رفت و برگشت در مرحله یک چهارم نهایی مقابل السد انجام داده و آمادگی ذهنی بالایی به خاطر شناخت از حریفش دارد. 

آن‌ها در بازی رفت نیز السد را به خوبی آنالیز کرده بودند، اما در نهایت بازنده میدان شدند زیرا قدرت خط حمله السد از استقلال بیشتر بود. البته فراموش نکنید در آن روز، یک‌سری اتفاقات عجیب نیز رخ داد که باعث شد هواداران علیه تیم موضع بگیرند و دست از حمایت استقلال بردارند. به همین علت، آبی‌پوشان در همان بازی رفت باختند و شانس صعود از دست‌شان رفت. 

در بازی برگشت، استقلال به راحتی توانست سوار بر بازی شود و حتی با ۲ گل از حریفش جلو افتاد و چه بسا اگر اخراج روزبه چشمی در میان نبود، آبی‌ها می‌توانستند السد را در دوحه حذف کنند و یک شاهکار تاریخی را رقم بزنند ولی انگار شفر فکر همه جا را کرده بود، غیر از اخراج روزبه به خاطر گرفتن دو کارت زرد که یکی از اخطارها، به علت اعتراض به داور بازی بود! 

حالا پرسپولیسی‌ها برای حضور در نیمه‌نهایی، به آبی‌پوشان و آنالیزی که از السد داشتند، احتیاج مبرم دارند. استقلال و مدل فوتبالی که در دیدار برگشت در دوحه مقابل السد انجام داد، به نوعی کاربردی‌ترین آنالیز برانکو از حریف قطری خواهد بود. او می‌خواهد برای این بازی با از کار انداختن گابی، ژاوی، عطیف و بونجاح، تیمش را رو به جلو کند. اگر این ۴ بازیکن به خوبی مهار شوند، پرسپولیس نیز مثل استقلال توانایی باز کردن دروازه السد در دوحه را به دست می‌آورد و شاید حتی در همان قطر، کار صعودش را یکسره کند!

برای این بازی، آنالیز شفر می‌تواند دست تیم برانکو را گرفته و از دیدار رفت، به سلامت عبور بدهد به شرط آنکه کسی اعتراض نکند، بی‌خود و بی‌جهت اخراج نشود و شرایط برای ارائه یک بازی تهاجمی، شوتزنی به سمت دروازه و فشار روی دفاع حریف کاملاً مهیا باشد.