به گزارش افکارنیوز،

روح‌الله باقری مهاجم شماره ۱۰ آبی‌های پایتخت، هنوز در ایران برای این تیم گلی نزده و امیدوار است در دیدار استقلال مقابل نفت مسجدسلیمان پایش به گلزنی باز شود. او به رغم این شرایط همچنان امید اول آبی‌ها برای باز کردن دروازه حریفان است. 
* بازی امروز مقابل نفت مسجدسلیمان را چطور می‌بینید؟
بازی در جام‌حذفی همیشه سخت است؛ تیم‌ها فرصت جبران اشتباه ندارند و فقط برای برد می‌آیند، ما هم می‌رویم که با یک برد شیرین، به شرایط آرمانی برگردیم. 
* چه شناختی از تیم حریف دارید؟
شناخت تیم‌ها در شرایط فعلی کار سختی نیست. به هر حال در لیگ برتر تیم‌ها بازی می‌کنند و از شرایط هم باخبرند ولی شرایط بازی در جام‌حذفی متفاوت است و هیچ چیز قابل پیش‌بینی نیست. 
* به نظرت بازی ساده‌ای پیش‌رو دارید؟
قطعاً نه، هیچ مسابقه‌ای ساده نیست چه رسد به اینکه با یک تیم لیگ برتری در جام‌حذفی بازی داریم. هر تیمی جلوی استقلال انگیزه ویژه‌ای دارد و همین کار ما را در همه مسابقات سخت‌تر از حالت عادی می‌کند. 
* به نظرت چرا استقلال نتایج خوبی نگرفته و آمار گلزنی ضعیفی دارد؟
فکر می‌کنم نتیجه نگرفتن در آسیا که به شدت معتقدم با بدشانسی همراه بود، تمرکز بچه‌ها را بر هم زد، اما قطعاً با پیروزی مقابل نفت مسجدسلیمان در بازی امروز، همه چیز به حالت عادی برمی‌گردد. 
* خودت کی برای استقلال گلزنی می‌کنی؟
تمام تلاش من موفقیت استقلال است و در مرحله بعدی دنبال گلزنی خودم هستم، مطمئنم با حمایت کادر فنی و بازیکنان من هم بالاخره گل می‌زنم. 
* چرا هنوز در پست تخصصی‌ات به کار گرفته نشده‌ای؟
این تصمیم آقای شفر است و من اعتراضی ندارم و تابع تصمیم کادر فنی هستم، اما هر بازی که در پست تخصصی خودم یعنی مهاجم نوک به زمین رفته‌ام کارایی‌ام بیشتر بوده. 
* حالا قرار است به پست اصلی‌ات برگردی؟
گفتم که من تابع تصمیم کادر فنی هستم، بازی امروز را نمی‌دانم، اما آقای شفر گفته هرجایی که به نظرشان مثمرثمر هستم از من بازی می‌گیرند. 
* قبول داری هنوز توقع هواداران از تو برآورده نشده؟
بله، هوادار حق دارد از یک مهاجم فقط گل بخواهد، تلاش همه تیم هم همین است و مطمئنم به زودی خواسته هواداران محقق خواهد شد. 
* استقلال که از شرایط صدرنشینی و قهرمانی دور شد، درست است؟
نه، زود است در این رابطه حرف بزنیم، استقلال نسبت به سال قبل تغییرات زیادی داشته که باید بازیکنان به هماهنگی برسند. قطعاً استقلال به جایی که واقعاً استحقاقش را دارد خواهد رسید، ضمن اینکه هنوز یک بازی عقب‌افتاده یعنی ۳ امتیاز ذخیره را داریم که کسب خواهیم کرد. 
* خودت، اما از آقای گلی دور شدی. 
این را هم قبول ندارم، من سال قبل در لیگ دسته اول نیم‌فصل اول ۳-۴ گل زدم و نیم‌فصل دوم نزدیک به ۱۵ گل! برای همین چیزی دور از دسترس نیست، ضمن اینکه من دنبال موفقیت استقلال هستم نه آقای گلی خودم. 
* با این تفاسیر به ترکیب تیم ملی هم نگاهی داری؟
پوشیدن پیراهن تیم ملی برای من یک آرزو است. تلاشم را هم برای تحققش انجام می‌دهم و امیدوارم روزی لیاقت پوشیدن پیراهن تیم ملی را داشته باشم.