به گزارش افکارنیوز،

روزبه وثوق احمدی رئیس کمیته تعیین وضعیت بازیکنان درباره رای پرونده مهدی ترابی و اینکه چرا تراکتورسازی از نقل و انتقالات محروم نشد، اظهار کرد: کمیته تعیین وضعیت به این نتیجه رسید که ترابی زمانی که قراردادش را با تراکتورسازی بسته است دفترچه آماده به خدمت گرفته بود و با وجود اینکه او خارج از پنجره نقل و انتقالات قرارداد بسته است، اما قانون سربازی استثنا محسوب می‌شود و به محض اینکه بازیکن دفترچه گرفته اجازه قرارداد بستن را داشته است. ما باید استثنا میان بازیکن سرباز با غیر سرباز قائل شویم، چون ترابی به عنوان بازیکن سرباز قرارداد بسته مجاز به این کار بوده است.

او بیان کرد: بعد از اینکه ترابی با باشگاه تراکتورسازی قرارداد بسته دوباره برای دانشگاه ثبت نام کرده است و مجوز تحصیلی گرفته، چون قراردادش منوط به گذراندن خدمت سربازی در تیم فوتبال تراکتورسازی بوده و سربازی اش منتفی شده است قراردادش هم به اجرا در نیامده است. علاوه بر اینکه قراردادی که بسته شده معتبر نبوده است. طبق برنامه قرار بود که سربازی اش را در آنجا بگذراند تا قراردادش اجرایی شود.

توافق سه جانبه برای محروم نشدن تراکتورسازی صحت ندارد

وثوق احمدی درباره اینکه گفته می‌شود توافق سه جانبه میان کمیته تعیین وضعیت، تراکتورسازی و سایپا صورت گرفته است تا تراکتورسازان از نقل و انتقالات محروم نشوند، گفت: اصلا این موضوع صحت ندارد و تکذیب می کنم چرا که رفتار کمیته تعیین وضعیت نشان داده که تعاملی با باشگاه‌ها و افراد نداریم و براساس مقررات عمل کرده و رای صادر می کنیم.

تراکتورسازی تا ۷ روز حق اعتراض به حکم صادر شده دارد

رئیس کمیته تعیین وضعیت درباره اینکه باشگاه تراکتورسازی می‌تواند به حکم صادر شده اعتراض کند، تصریح کرد: تراکتورسازی ظرف ۷ روز می‌تواند به حکم صادر شده اعتراض کند و در نهایت کمیته استیناف رای نهایی را صادر می‌کند.

وثوق احمدی درباره اینکه گفته می‌شود او به علت پرداخت نشدن حقوقش از کمیته تعیین وضعیت استعفا کرده است، خاطر نشان کرد: من به علت مسائل شخصی و کاری استعفا کردم و مشکلی از لحاظ مالی با فدراسیون فوتبال نداشتم. من منتظر تصمیم مهدی تاج هستم تا وضعیتم مشخص شود.